Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Formuła E: Sarrazin zwycięzcą deszczowych kwalifikacji do drugiego wyścigu w Londynie, Piquet Jr dopiero 16.

2015-06-28 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Kwalifikacje, Londyn, Piquet, Formuła E, Sarrazin
Stephane Sarrazin wygrał zakłócone deszczem kwalifikacje do finałowego wyścigu pierwszego sezonu elektrycznej Formuły E w Londynie, podczas których główny pretendent do mistrzostwa Nelson Piquet Jr zajął dopiero 16. miejsce.

Piquet Jr jadący w trzeciej grupie, trafił na moment, gdy tor był najbardziej mokry i stracił przeszło 11 sekund do Sarrazina, świętującego swoje pierwsze pole position w FE. Następne dwie pozycje zajęli kierowcy zespołu Dragon. Drugą lokatę ze stratą 0.064 sekundy jak wczoraj wywalczył Jerome d'Ambrosio, trzecią najszybszy w drugiej grupie Loic Duval.

Duval utworzy drugą linię z faworytem lokalnej publiczności Samem Birdem.

Z trzech zawodników walczących o tytuł, w najkorzystniejszej sytuacji jest najlepszy w sobotę Buemi. Szwajcar tracący 5 punktów do Piqueta, zajął 6. miejsce. Po drodze otarł się o ścianę na wyjeździe z pierwszego zakrętu, wyrównanego na niedzielę. Lucas di Grassi mający 8 oczek mniej, został sklasyfikowany na 11. pozycji. Rywalizację w trzeciej grupie przerwano na pewien czas przez wypadek Sakona Yamamoto.