Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2: Chilton zwycięzcą pierwszego wyścigu na Węgrzech
GP2

GP2: Chilton zwycięzcą pierwszego wyścigu na Węgrzech

2012-07-28 - J. Kruczek     Tagi: Hungaroring, GP2, Grand Prix, Chilton

Max Chilton zwyciężył emocjonujący wyścig GP2 na torze Hungaroring. Kierowca tym samym wywalczył pierwsze zwycięstwo dla zespołu Carlin. Na metę wjechał nieco ponad pół sekundy przed Davide Valsecchim.

Zażarta walka trwała o trzecią lokatę. Szybko tą pozycję zaatakował Gutierrez awansując przy tym o kilka pozycji. Niestety kierowca Lotusa w nie nacieszył się długo pozycja i ostatecznie uległ szybszym rywalom. Najniższy stopień podium wywalczył Razia.

Za jego plecami trwał bój o czwarte miejsce. Zwycięsko z walki wyszedł Calado odpierający ataki Van Der Garde. Szóste miejsce przypadło Palmerowi, który wypracował sobie w miarę bezpieczną przewagę nad siódmym Berthonem. Kierowca Racing Engineering znalazł się w wynikach przed Gutierrezem. Pierwszą dziesiątkę uzupełnił Leimer oraz Coletti. Z wyścigu odpadli trzej kierowcy, w tym dwaj zawodnicy zespołu Barwa Addax Team. Ich los podzielił Nasr reprezentujący zespół DAMS. Po pierwszym wyścigu w Węgrzech na pozycji lidera znajduje się Razia (168) przed Valsecchim (181) i Gutierrezem (133).