Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2: Pierwsze pole position Lynna
GP2: Pierwsze pole position Lynna

2015-07-24 - G. Filiks     Tagi: Hungaroring, GP2, Wyniki, Kwalifikacje, Węgry, Lynn
Alex Lynn zdobył swoje pierwsze pole position w serii wyścigowej GP2, wygrywając jej kwalifikacje na węgierskim torze Hungaroring.

Urzędujący mistrz GP3, który jest kierowcą rozwojowym Williamsa w Formule 1, a w GP2 zawodnikiem mistrzowskiego zespołu DAMS, pokonał o zaledwie 0.019 sekundy zdecydowanego lidera klasyfikacji generalnej sezonu Stoffela Vandoorne'a, juniora McLarena. Lynn po pierwszych przejazdach był tylko ósmy, ale na drugim komplecie miękkich opon poprawił się o ponad 0.8 sekundy, notując czas 1:28.022.

Vandoorne próbował odpowiedzieć Brytyjczykowi, lecz nie dał rady, zmagając się z tłokiem na trasie.

Na trzecie miejsce wskoczył Arthur Pic, przebijając rzutem na taśmę juniora Ferrari, Raffaele Marciello. Francuz jak Lynn skorzystał na tym, że został wypuszczony z garażu, gdy tor był wolny. Piąta pozycja przypadła teamowemu koledze Lynna, juniorowi Red Bulla - Pierre Gasly'emu. Obok niego ruszy jutro Jordan King.

Kolejną linię utworzą Rio Haryanto oraz Mitch Evans. Najlepszą dziesiątkę uzupełnili zwycięzca głównego wyścigu poprzedniej rundy GP2 na Silverstone Siergiej Sirotkin i Nick Yelloly.
Wicelider punktacji Alexander Rossi zdołał wywalczyć zaledwie 11. pozycję. Bezpośrednio za Amerykaninem uplasował się wracający do cyklu Nicholas Latifi z Formuły Renault 3.5.

Natomiast debiutujący w GP2 inny kierowca z WSbR Sean Gelael zakwalifikował się jako 24. na 25. kierowców.