Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GP2: Dillmann wywalczył pole position na Hungaroringu. Dublet Russian Time
GP2: Dillmann wywalczył pole position na Hungaroringu. Dublet Russian Time

2013-07-26 - G. Filiks     Tagi: Hungaroring, GP2, Wyniki, Kwalifikacje, Dillmann, Węgry, Russian Time
Kierowcy zespołu Russian Time - Tom Dillmann i Sam Bird wygrali kwalifikacje serii GP2 na Węgrzech.

Jednak drugie miejsce Birda stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Brytyjczyk może dostać karę za incydent z Sergio Canamasasem.

Dillmann na początku sesji wykręcił czas 1:28.219 i chociaż nie zdołał się już poprawić, pozostał na pole position. Za plecy Francuza wskoczył Fabio Leimer, jednak Bird szybko odpowiedział reprezentantowi Racing Engineering i odzyskał drugą pozycję.

Felipe Nasr choć nie pojeździł na treningu, wywalczył czwartą lokatę. Jako że James Calado zdobył zaledwie 14. miejsce, a lider klasyfikacji generalnej Stefano Coletti wystartuje dopiero jako 18., walka o mistrzostwo może na nowo nabrać rumieńców.
GP2: Dillmann wywalczył pole position na Hungaroringu. Dublet Russian TimeGP2: Dillmann wywalczył pole position na Hungaroringu. Dublet Russian Time
Zaskakująco dobrze wypadł Daniel de Jong. Kierowca MP Motorsport ustanowił 10. czas, niestety ma karę cofnięcia o 5 pozycji.

Jego nowy zespołowy partner Dani Clos ruszy z 23. pola, jedną lokatę za tym, którego przejął kokpit - Adrianem Quaiffe-Hobbsem. 22. miejsce to rozczarowujący debiut mistrza AutoGP w ekipie Hilmer.
Canamasa po zanotowaniu znakomitego drugiego czasu na treningu, w kwalifikacjach był dopiero 24. Drugi zawodnik Caterhama - Alexander Rossi zajął 9. pozycję.

Kierowcy mistrzowskiej stajni DAMS - Marcus Ericsson i Stephane Richelmi ustawią się w trzeciej linii.