Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GSMP: Beres Jr najlepszy pierwszego dnia w Banovcach

GSMP: Beres Jr najlepszy pierwszego dnia w Banovcach

2015-08-01 - G. Filiks     Tagi: GSMP, Wyścigi Górskie, Banovce, Wyniki, Szepieniec
Lokalny kierowca Jozef Beres Jr wygrał pierwszą rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) w Banovcach na Słowacji.

30-latek dosiadający Skodę Fabię WRC po dwóch podjazdach wyprzedził o 7.252 sekundy wicelidera klasyfikacji generalnej sezonu Andrzeja Szepieńca.

Obrońca mistrzowskiego tytułu oraz lider punktacji "Dubai" zajął najniższy stopień podium po ustąpieniu Szepieńcowi o zaledwie 0.246 sekundy. Obaj startują Mitsubishi Lancerem.

Grupę N zwyciężył Michał Ratajczyk, grupę A - Grzegorz Kozioł, który pokonał o 0.345 sekundy byłego mistrza Europy, Petera Jurenę.

Całe zawody padły łupem Davida Komarka. Czech pędzący bolidem Norma, był szybszy od Beresa Juniora o 9.140 sekundy.

Szepieńca i "Dubaia" wyprzedził jeszcze Jiri Spalek w kolejnej Normie.

Dziewiąte miejsce zajął znany polski kierowca rajdowy Maciej Oleksowicz, jadący Fordem Fiesta R5.

Szepieniec zmniejszył swoją stratę do "Dubaia" w generalce do 13 punktów.
Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski (GSMP) - sezon 2015 - Banovce (Słowacja) - sobota (TOP 10 całych zawodów)