Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GT Open: Triumf Nelsinho Piqueta jr., a Loeb i Sordo w top 5 GTS. Polak na podium
GT Open: Triumf Nelsinho Piqueta jr. Loeb i Sordo w top5 GTS. Polak na podium

2010-10-30 - M. Zabolski     Tagi: Piquet Jr., Loeb, Sordo, GT
Gościnnie startujący, były kierowca Renault F1 Team, Nelsinho Piquet jr. w Ferrari 430 GT2, wygrał wraz z Alvaro Parente sobotni wyścig w GT Open. Brazylijsko-portugalski duet o nieco poand 2 sekundy wyprzedził Tima Mullena i Adama Christodoulou.

Na podium pierwszego wyścigu dojechali mistrzowie klasy GTS z 2009 r., Philipp Peter z Michałem Broniszewskim. To kolejne podium austriacko-polskiej załogi, która na trzecim stopniu podium finiszowała także miesiąc temu na Monzy. W Porsche 911 GT3 R wystartowali kierowcy rajdowego Citroen Total World Rally Teamu. Dani Sordo oraz rajdowy mistrz świata, Sebastien Loeb wywalczyli 21. pole startowe w kwalifikacjach, ale w wyścigu udało się awansować na 14-te (5-te w klasie GTS).

Weekend wyścigowy odbywa się na torze w Katalonii. Jest to ostatnia runda cyklu, w którym przewodzi (188 pkt) para Alvaro Barba / Pierre Kaffer o 1 punkt przed duetem Raffaele Giammaria / Enrico Toccacelo. Jutro ostatni wyścig.