Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  GT Open: liderzy zapewnili sobie mistrzostwo, wypadek Loeba
GT Open: liderzy zapewnili sobie mistrzostwo, wypadek Loeba

2010-10-31 - M. Zabolski     Tagi: Piquet Jr., Loeb, GT
Alvaro Barba i Pierre Kaffer zostali mistrzami International GT Open. Hiszpańsko-niemieckiemu duetowi kierowców Ferrari 430 GT2, wystarczyło zajęcie 5. miejsca w ostatnim wyścigu na torze w Katalonii.

Para z teamu AF Corse mogła stracić tytuł, gdyby wyprzedzili ich Włosi, Enrico Toccacelo i Raffaele Giammaria. Jednak kierowcy Edil Cris Racing Team dojechali na siódmej pozycji przed wczorajszymi zwycięzcami, Alvaro Parente i Nelsonem Piruetem juniorem. Zawody wygrali Richard Lietz i Gianluca Roda w Porsche 911 GT3 RSR. Metę minęli o niecałe 0,4 sekundy przed Ferrari, które prowadzili dziś Emmanuel Collard i Dino Lunarni. Dopiero na 16. lokacie sklasyfikowano trzecią załogę wczorajszego wyścigu, Michała Broniszewskiego i Philippa Petera. Polak na 5. okrążeniu miał kontakt z Christodulu, przez co wylądował na szutrowym poboczu. W klasie GTS wygrali Cesar Campanico i Joao Pedro Figueiredo w Audi R8. Dramat przeżył Jean-Philippe Dayraut, którego Ferrari uległo defektowi jeszcze przed startem. Lider klasy w mistrzostwach nie mógł walczyć u utrzymanie swojej pozycji, którą przejął drugi na mecie, Marco Frezza, podróżujący z Nikki Cadeim. Po starcie, w drugim zakręcie doszło do karambolu, w którym uczestniczył Sebastien Loeb, co oznaczało koniec wyścigu dla 7-krotnego mistrza świata w rajdach samochodowych.