Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Gollob przerzuci się na rajdy samochodowe
Gollob przerzuci się na rajdy samochodowe

Gollob przerzuci się na rajdy samochodowe

2010-11-16 - M. Zabolski     Tagi: Rajd Dakar, Żużel, Gollob
Tomasz Gollob zapowiedział, że po zakończeniu kariery żużlowej zostanie kierowcą rajdowym. Mistrza świata w speedway’u najbardziej ciągnie do imprez terenowych z Rajdem Dakar na czele.
  
- Przerzucę się na rajdy samochodowe - oznajmił Tomasz Gollob. - Już nawet mam skompletowaną załogę, ale nazwisk teraz nie zdradzę. Powiem tylko, że dużym wyzwaniem byłby start w Rajdzie Dakar i pojadę w nim z moim przyjacielem - dodał. Jak się okazało, bydgoszczanin dostał już kiedyś ofertę startu Toyotą Land Cruiser, ale musiał ją odrzucić ze względu na rozgrywki żużlowe. Ośmiokrotny mistrz Polski uznał, że nie da rady pogodzić obu przedsięwzięć.

Do rajdów przeniósł się już wcześniej były żużlowiec, Tony Rickardsson. Siedmiokrotny mistrz świata wystartował kiedyś m.in. w rundzie WRC, Rajdzie Szwedzkim za kierownicą N-grupowego Mitsubishi Lancera Evo VI. Kierowca rajdowy Tomasz Kuchar, radzi Gollobowi spróbować - podobnie jak Szwed - najpierw rajdów płaskich. - Są ciekawsze i bardziej wymagające od rajdów terenowych, gdzie koszt zakupu odpowiedniego sprzętu to już milion euro, a to nic w porównaniu z utrzymaniem takiego wozu - mówi Kuchar. - Tak czy inaczej, to wielki sportowiec, wojownik, który za cokolwiek by się nie zabrał, to na pewno odniesie sukces - dodaje.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - gameplay trailer


źródło: fot. gollobracing.com, Sebastian Maciejko

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Gollob przerzuci się na rajdy samochodowe