Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  IndyCar: Briscoe pokonał Powera i wygrał na Sonoma Raceway
IndyCar: Briscoe pokonał Powera i wygrał na Sonoma Raceway

2012-08-27 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, IndyCar, Infineon Raceway, Briscoe, Wyścig, Power, Sonoma Raceway, Sears Point Raceway
Ryan Briscoe poskromił zespołowego partnera z Penske - Willa Powera, zwyciężając wyścig IndyCar na torze Sonoma Raceway (niegdyś nazywanym Sears Point Raceway oraz Infineon Raceway).

Briscoe odebrał ruszającemu z pole position Powerowi prowadzenie na 65 okrążeniu, po swoim pit-stopie. Will zjechał do mechaników kółko wcześniej, ale wracając na trasę został spowolniony przez tłok. Potem zarządzano jeszcze dwa restarty, podczas których Briscoe obronił pozycję lidera i przeciął metę 0.4 sekundy przez konkurencją. Trzecie miejsce zajął Dario Franchitti, pod koniec bez powodzenia próbując odebrać Powerowi drugą lokatę.

Utrata zwycięstwa na rzecz Briscoe zbytnio nie popsuła Powerowi humoru, ponieważ jego główni rywale w batalii o mistrzostwo dotknięci pechem spisali się znacznie gorzej. Ryan Hunter-Reay przez większość zmagań okupował wysokie miejsce, dopóki nie uderzył go Alex Tagliani. Kraksa spowodowała, że zawodnik Andretti Autosport zaliczył piruet, a potem został ukarany za kolizję z EJ Viso. Dwaj inni kierowcy pretendujący do tytułu Helio Castroneves i Scott Dixon starli się podczas startu. Winnym uznano Brazylijczyka, nakładając na niego karę. Obrócony Dixon zdołał wrócić do czołowej dziesiątki, lecz potem walcząc z Hunter-Reayem uszkodził przednie skrzydło i zajął 13. pozycję. Zdecydowanie lepiej ubiegła niedziela ułożyła się dla Rubensa Barrichello. Były kierowca Formuły 1 dojechał czwarty, co jest jego najlepszym rezultatem w IndyCar. Tymczasem Sebastien Bourdais zderzył się z Josefem Newgardenem, co zaowocowało przykrymi konsekwencjami dla obu zawodników. Francuz zniczył swój bolid, Amerykanin doznał urazu palca.
Kolejny wyścig IndyCar już 2 września na ulicach Baltimore. Będzie to przedostatnia runda sezonu 2012.