Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  IndyCar: Dario Franchitti najszybszy w kwalifikacjach na ulicznym torze w Toronto
IndyCar

2012-07-08 - J. Kruczek     Tagi: Franchitti, IndyCar, Will Power, Toronto

Tor uliczny w Toronto gości w ten weekend serię IndyCar. Podczas kwalifikacji rozegranych w minioną noc naszego czasu najlepszy okazał się Dario Franchitti. Kierowca zespołu Ganassi wykonał pięć pomiarowych okrążeń i na ostatnim zanotował czas 59,3510.

Tym samym Szkot zdobył swoje 29 Pole Position w karierze. Zwycięzca pokonał drugiego Willa Powera o 0,0247 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Justin Wilson ze stratą 0.0996s do zwycięzcy. Czwartą lokatę zajął Sebastien Bourdais, dając tym samym najwyższy wynik w tym sezonie zespołowi Dragon.

Dopiero piąty czas wykręcił Scott Dixon. Kolega zespołowy zwycięzcy zdołał pokonać Alexa Tagliani oraz Ryana Hunter-Reay'a. Kolejne pozycje zajęli Helio Castroneves, James Hinchcliffe oraz Simon Pagenaud. Wyścig w Totonto zostanie rozegrany dziś wieczorem i zapewne dostarczy sporo emocji. W pierwszej dziesiątce zabrakło kilku kierowców, którzy mają aspirację na wysokie pozycje w wyścigu.