Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  IndyCar: Power na pole position przed finałem sezonu. Dominacja Penske w Fontanie

2013-10-19 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, IndyCar, Kwalifikacje, Power, Fontana
Will Power wygrał ostatnie tegoroczne kwalifikacje IndyCar, przeprowadzone na owalu Auto Club Speedway w kalifornijskiej Fontanie.

Kolejność startową ustalono na podstawie średnich prędkości kierowców z dwóch okrążeń.

Stajnia Penske zdominowała rywalizację, zajmując trzy pierwsze miejsca. Bezpośrednio za Powerem uplasował się pretendent do mistrzostwa Helio Castroneves, ale ma karę cofnięcia o 10 pozycji za nieregulaminową wymianę silnika. Power wygrał z Castronevesem o 1.1 mili na godzinę, pozbawiając zespołowego partnera dodatkowego punktu za pole position.

Znakomitą trzecią lokatę zdobył AJ Allmendinger, jadący w IndyCar po raz pierwszy od czerwca. Penske ściągnęło kalifornijczyka, by pomógł Castronevesowi walczyć o tytuł. Sebastien Bourdais w ostatnim występie dla Dragon Racing zaliczył najlepsze kwalifikacje na owalnym torze, zajmując 4. miejsce.

Lider klasyfikacji generalnej Scott Dixon był siódmy. Jednak jak rywal do mistrzostwa Castroneves zostanie cofnięty o 10 pól.

Alex Tagliani jadący dla Ganassi w zastępstwie za kontuzjowanego Dario Franchittiego uzyskał 13. rezultat.