Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Komplet Polaków na mecie International Endurance Series w Mugello
Mugello 2015

Komplet Polaków na mecie International Endurance Series w Mugello

2015-03-14 - P. Krupka     Tagi: Mugello, International Endurance Series
Wszyscy polscy kierowcy, którzy wystartowali do drugiej tegorocznej eliminacji International Endurance Series na torze Mugello zameldowali się na mecie. Wyścig rozegrano w czasie 12 godzin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wynik Macieja Dreszera, który w barwach zespołu Sorg Rennsport zajął drugą pozycję w klasie CUP1. Dało mu to 30 miejsce w klasyfikacji generalnej. Lepiej jeśli chodzi o generalkę spisała się załoga GT3 Poland, finiszując na 21. pozycji (ósme w klasie 997). W sobotę udało się awansować aż o 32 pozycje. Na szóstej pozycji w A3T dojechali do mety Golfem GTI Adam Gładysz, Dominik Kotarba-Majkutiewicz oraz Gosia Rdest.

Zawody wygrała załoga zespołu Herberth Motorsport w składzie z Danielem Allemanem, Ralfem Bohnem, Alfredem Renauerem i Robertem Renauerem. Drugą pozycję ze stratą jednego okrążenia zajął zespół Ram Racing.
Mugello 2015Mugello 2015
International Endurance Series, 12h Mugello 2015: klas. końcowa (czołowa 10.)

ZawodnicySamochódCzas
1. Daniel Alleman/Ralf Bohn/Alfred Renauer/Robert Renauer Porsche 997 GT3 R
342 okr.
2.Tom Onslow-Cole/Adam Christodoulou/Paul WhiteMercedes SLS AMG GT3-1 okr.
3.Michael Kroll/Chantal Kroll/Roland Eggimann/Kenneth Heyer/Christian FrankenhoutMercedes SLS AMG GT3-9 okr.
4.Steve Parrow/Alexander Volz/Pierre KafferFerrari 458 Italia-11 okr.
5.Luc Braams/Max Braams/Duncan HuismanMercedes SLS AMG GT3-11 okr.