Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Kubica ma dylemat ws. startów w WEC
Kubica ma dylemat ws. startów w WEC

Kubica ma dylemat ws. startów w WEC

2018-02-27 - G. Filiks     Tagi: Kubica, Manor, Wyścigi długodystansowe, World Endurance Championship, WEC, LMP1, Ginetta
Robert Kubica zastanawia się, czy rozpocząć starty prototypem LMP1 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC), czy skupić się tego roku wyłącznie na roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego Williamsa w Formule 1.

Polak zeszłego tygodnia zrobił drugie podejście do LMP1, uczestnicząc w testach na torze Motorland Aragon z zespołem Manor, wystawiającym nowy samochód Ginetty z silnikiem Mecachrome.
Kubica ma dylemat ws. startów w WECKubica ma dylemat ws. startów w WEC
Auto pokonało mało okrążeń, ale Kubica już przymierza się do kolejnych zajęć. Z drugiej strony waha się, czy dalej ciągnąć temat. Ma obawy, że łączenie próby odbudowania kariery w F1 z rywalizacją w innej serii wyścigowej może być zbyt dużym wyzwaniem.

„Tak, byłem w Aragonii na testach LMP1... I tak naprawdę tyle bym mógł powiedzieć o tych testach". - mówi 33-latek z uśmiechem w wywiadzie dla telewizji Eleven Sports.

„Tak, są chęci, trzeba zobaczyć, czy czasowo... czasowo będzie ciężko. I czy jest sens. Inaczej, czy da się te dwie role połączyć, ponieważ jednak sporo pracy w Williamsie będę miał w tym roku i żeby nie wyszło tak, że będę robił dwie rzeczy i tak naprawdę z dwóch rzeczy nie wyjdzie jedna dobrze".
Kubica ma dylemat ws. startów w WECKubica ma dylemat ws. startów w WEC
„Jednak są plusy, żebym pojeździł w tym sezonie - no ale jednak przy napiętym grafiku, który mam, jest to trudne do wykonania".

„Ogólnie zobaczymy, czy będę dalej szedł ścieżką wyścigów długodystansowych, ponieważ takie auta wchodzą w grę - i startowanie w całym sezonie WEC. No i zobaczymy. Na dzień dzisiejszy tak jak mówię, o testach za dużo nie ma co mówić. Najprawdopodobniej - możliwe - że pojadę na następne testy, chociaż tak jak mówię, grafik jest napięty. Wyjechałem z domu w ubiegłą niedzielę i wracam na dwa dni 15 marca".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line w oficjalnych ujęciach


źródło: Eleven Sports

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
5

Komentarze do:

Kubica ma dylemat ws. startów w WEC

Kubica ma dylemat ws. startów w WEC
haha 2018-02-27 18:06
ale powinien ,bo może sie okazać że na sezon 2019 zostanie z niczym w F1.Jeżeli na gwarantowana posadę w Williamsie na sezon 2019 to powinien skupić sie na Williamsie ale jeżeli nie to warto sie przypomnieć szefom innych teamów czy innych serii wynikami na torze ,a nie gadką PR i testami .Czas pokazać że nie tylko umie jeżdzić ale i walczyc na torze z rywalami
Kubica ma dylemat ws. startów w WEC
Humonguos 2018-02-27 18:15
Kubica bierz pracę w WEC, kontrakt na cały sezon. Przecież w F1 jesteś praktycznie "na bezrobociu", trzy piątkowe treningi i do domu, masz prawie cały wolny rok. W WEC jest pełno starszych panów, na powrót do F1 jesteś za stary, lata nie te, reakcja już nie ta, nawet mało znany Sirotkin spuścił ci baty a WEC możesz sporo zdziałać.
Kubica ma dylemat ws. startów w WEC
Po tych kilku 2018-02-27 18:31
kółkach które dzisiaj zrobił to Sierotkin ze Strolem płaczą, rezerwowy objechał podstawowych.
Kubica ma dylemat ws. startów w WEC
Widzi ze jest 2018-02-27 19:22
szansa na fotel i trzeba sie skupić na f1. Wie co ma robić, te 2 talenty sie wyłożyły juz na dzień dobry wiec Robert nie odpuści.
Kubica ma dylemat ws. startów w WEC
haha 2018-02-27 19:44
up trafna uwaga ,może faktycznie to czuje w kierownictwie zespołu
Newsletter
Galerie zdjęć