Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  MŚ w Rallycrossie: Heikkinen szóstym nowym zwycięzcą na sześć zawodów. Wygrał w Belgii

2014-07-13 - G. Filiks     Tagi: Solberg, Rallycross, Wyniki, Wyścigi, Belgia, Heikkinen
Toomas Heikkinen wygrał rundę Rallycrossowych Mistrzostw Świata w belgijskim Mettet.

Młody Fin, który jest mistrzem amerykańskiej serii Global Rallycross Championship, został szóstym nowym zwycięzcą w MŚ na sześć rozegranych dotąd zawodów.

Podczas finałowego wyścigu szóstej rundy Heikkinen za kółkiem Volkswagena Polo zapewnił sobie triumf w ostatnim zakręcie, kiedy jadący przed nim były rajdowy mistrz świata Petter Solberg udał się na Joker Lap. Heikkinen triumfował z przewagą zaledwie 0.3 sekundy nad Timmym Hansenem. Trzeci był ruszający z pole position Johan Kristoffersson. To pierwsze podium Szweda.

Solberg, który na trzecim okrążeniu zaczął mieć problemy z prawym tylnym zawieszeniem swojego Citroena DS3, ostatecznie wylądował na 4. pozycji. Mimo tego Norweg został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Poprzedni Reinis Nitiss odpadł w pierwszym półfinale. W drugim został wyeliminowany m. in. rallycrossowy mistrz Europy, Timur Timercjanow.

Startujący gościnnie rajdowiec Francois Duval przed własną publicznością nie przebrnął fazy zasadniczej.

W Belgii zabrakło jedynej kobiety w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, Ramony Karlsson. Znów nie pojechał także żaden Polak - ani Krzysztof Skorupski, ani Bohdan Ludwiczak.
Mistrzostwa Świata w Rallycrossie 2014 - Belgia (Mettet) - finał kategorii Supercar