Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  M¦ w rallycrossie: Solberg zdominował eliminację na Hockenheimringu
M¦ w rallycrossie: Solberg zdominował eliminację na Hockenheimringu

2015-05-03 - G. Filiks     Tagi: Solberg, Hockenheim, Rallycross, Wyniki
Petter Solberg broni±cy tytułu mistrza ¶wiata w rallycrossie, pewnie zwyciężył drug± rundę sezonu 2015 tej dyscypliny sportu, rozegran± na niemieckim torze Hockenheimring przy eliminacji DTM.

Norweg za kółkiem Citroena DS3 wygrał kwalifikacje, potem był najlepszy w pierwszym półfinale, a następnie potwierdził swoj± wyższo¶ć w finale. Solberg wystartował w nim lepiej od ruszaj±cego obok z pierwszego rzędu Reinisa Nitissa (Ford Fiesta) i prowadził od pocz±tku do końca, mimo że wykonał Joker Lap wcze¶niej niż Łotysz.

Nitiss zaliczaj±cy dłuższe kółko przy ostatniej okazji, finiszował jako drugi ze strat± 2.5 sekundy do zwycięzcy i przewag± niespełna 1.5 sekundy nad trzecim Timmym Hansenem (Peugeot 208), który zdobył najniższy stopień podium dzięki wystartowaniu najlepiej ze wszystkich. Hansen po zaliczeniu "dżokera" jak Nitiss na ostatnim okr±żeniu, został zaatakowany przez innego Szweda, zeszłorocznego mistrza Europy w rallycrossie Robina Larssona (Audi A1) po wewnęrznej w przedostatnim zakręcie. Ale jedyne co zdziałał jego rodak, to się obrócił i odpadł.

Larsson wykonuj±c piruet jeszcze zabrał ze sob± siedz±cego mu na tylnym zderzaku Toomasa Heikkinena (Volkswagen Polo), lecz Fin zdołał dotrzeć do mety na czwartej lokacie.
Obok Larssona, finału nie ukończył również Andreas Bakkerud (Ford Fiesta). Rodak Solberga też zaliczył b±czka, po którym wycofał się z rywalizacji z uszkodzonym zawieszeniem.

Triumfator pierwszej tegorocznej eliminacji M¦ w rallycrossie Johan Kristoffersson (VW Polo) tym razem zakończył jazdę na półfinale, podobnie jak m. in. Tanner Foust (VW Polo).
Rallycrossowe Mistrzostwa ¦wiata - sezon 2015 - 2. runda (Hockenheimring) - finał kategorii Supercar