Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Marquez wygrał Superprestigio Dirt Track, Błażusiak nie awansował do finału
Marquez wygrał Superprestigio Dirt Track, Błażusiak nie awansował do finału

2014-12-14 - G. Filiks     Tagi: Błażusiak, Marquez
Marc Marquez zwieńczył 2014 rok zwycięstwem w zawodach motocyklowych Superprestigio Dirt Track na torze ziemnym w Barcelonie. Jednym z rywali 2-krotnego mistrza świata MotoGP był polski dominator SuperEnduro, Tadeusz Błażusiak.

Marquez i Błażusiak jednak nie spotkali się w bezpośrednim pojedynku. "Taddy" startował w mniej prestiżowej klasie Open, z której nie zdołał awansować do wielkiego finału. Nasz rodak odpadł w repasażu, kończąc go na 6. miejscu. Wcześniej zajął 3. i 6. pozycję w wyścigach kwalifikacyjnych. Podczas superfinału, Marquez przetrwał wielką kraksę w pierwszym zakręcie 200-metrowej pętli na arenie Palau Sant Jordi i gonił pierwszego Kenny'ego Noyesa, by ostatecznie zwyciężyć walkę o triumf z Jaredem Meesem, trzykrotnym mistrzem AMA Pro Grand National Flat Track.

Zawody były naszpikowane gwiazdami sportów motocyklowych. Uczestniczyli w nich jeszcze m. in. Troy Bayliss (były trzykrotny mistrz WSBK), Ivan Cervantes (były czterokrotny mistrz świata enduro), Bradley Smith (MotoGP), Alvaro Bautista (MotoGP), Scott Redding (MotoGP), Tito Rabat (mistrz Moto2), Alex Marquez (mistrz Moto3), czy Guy Martin (Isle of Man TT).