Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Marta Garcia w akademii kierowców Renault
Marta Garcia w akademii kierowców Renault

2017-04-01 - G. Filiks     Tagi: Garcia, Renault, Lundgaard
Renault wzięło pod swoje skrzydła w juniorskich seriach wyścigowych Martę Garcię, 16-letnią dziewczynę, która imponowała w kartingu.

Hiszpanka w 2015 roku wygrała cykle CIK-FIA Karting Academy Trophy i Trofeo Industrie w kategorii KFJ, a w roku 2016 zajęła 4. miejsce w kategorii OK w klasyfikacji Kartingowych Mistrzostw Europy.

Zajęła 4. miejsce również w rankingu najlepiej zapowiadających się kartingowców ułożonym przez popularny portal Motorsport.com.
Marta Garcia w akademii kierowców RenaultMarta Garcia w akademii kierowców Renault
Opisując ją, stwierdzono: „Znajdowanie kobiet z potencjałem do ścigania się w Formule 1 było gorącym tematem ostatnich paru lat, a Garcia może być najbardziej obiecującą kandydatką".

Garcia już ubiegłego roku postawiła pierwsze kroki w zawodach jednomiejscowych bolidów, uczestnicząc w 11 wyścigach Hiszpańskiej Formuły 4. Za każdym razem plasowała się w punktowanej dziesiątce. Jej najwyższą pozycją była 5. lokata.

W roku 2017 weźmie udział w całym sezonie rodzimej serii, już jako członek akademii kierowców Renault.

Nowym juniorem Renault został także inny ciekawy kartingowiec Christian Lundgaard. Duńczyk, który jest rówieśnikiem Garcii i synem byłego mistrza Europy w rajdach samochodowych Henrika Lundgaarda, też będzie startował na szczeblu Formuły 4, ale w cyklu F4 SMP.
Renault wspiera w juniorskich wyścigach jednomiejscowych bolidów jeszcze czterech innych zawodników - Jacka Aitkena, Maxa Fewtrella, Jarno Opmeera i Sun Yue Yanga.

Najdalej z tego grona zaszedł jak dotąd Aitken, który w 2016 roku zajął 5. pozycję w serii GP3.