Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  MotoGP: Marquez lepszy od Lorenzo w kwalifikacjach do decydującego GP Walencji
MotoGP: Marquez lepszy od Lorenzo w kwalifikacjach do decydującego GP Walencji

2013-11-09 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Valencia, MotoGP, Walencja, Kwalifikacje, Marquez
Marc Marquez (Honda) zdobył pole position do Grand Prix Walencji - finałowej tegorocznej rundy MotoGP, która rozstrzygnie o losach mistrzowskiego tytułu.

Debiutant, a zarazem lider klasyfikacji generalnej, wygrał kwalifikacje niesamowitym czasem 1:30.237, bijąc o ponad pół sekundy własny rekord toru Ricardo Tormo, ustanowiony na trzecim treningu.
MotoGP: Marquez lepszy od Lorenzo w kwalifikacjach do decydującego GP WalencjiMotoGP: Marquez lepszy od Lorenzo w kwalifikacjach do decydującego GP Walencji
Jorge Lorenzo (Yamaha) - rywal Marqueza do korony czempiona i jej obrońca - był aż 0.340 sekundy wolniejszy, mimo to zajął drugie miejsce. Kolejne dwie lokaty wywalczyli zespołowi partnerzy obu zawodników - Dani Pedrosa oraz Valentino Rossi.

Najszybszy spoza czołowej czwórki okazał się Cal Crutchlow, który pokonał o niespełna 0.1 sekundy teamowego kolegę z Tech 3 - Bradleya Smitha.
Alvaro Bautista mimo drobnego upadku zgarnął siódmą pozycję, ósmy był Stefan Bradl. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili reprezentanci fabrycznego zespołu Ducati - Andrea Dovizioso i Nicky Hayden.

Z niezwykle wyrównanego pierwszego segmentu czasówki awansowali Andrea Iannone i Danilo Petrucci, nieoczekiwany lider stawki CRT. Hector Barbera oraz Aleix Espargaro przegrali batalię o Q2 różnicą mniej niż 0.1 sekundy.