Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Patrick Dempsey zawiesił karierę wyścigową
Patrick Dempsey zawiesił karierę wyścigową

Popularny amerykański aktor Patrick Dempsey zawiesił karierę wyścigową i nie wystartuje w 2016 roku w żadnych zawodach.

50-latek chce znowu skupić się na aktorstwie oraz rodzinie.

Gwiazda serialu "Chirurdzy" w pełnym sensie spełniła się na torze ubiegłego roku. Dempsey w końcu wygrał, zwyciężając rundę mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych. Poza tym stanął na podium 24-godzinnych zawodów Le Mans.
Patrick Dempsey zawiesił karierę wyścigowąPatrick Dempsey zawiesił karierę wyścigową
Prowadząc Porsche 911 RSR triumfował w najniższej klasie GTE Am w 6-godzinnym wyścigu na japońskim torze Fuji, zaś w 24h Le Mans zajął 2. miejsce.

Wcześniej zdobywał podium jeszcze m. in. w trzech amerykańskich klasykach - 24-godzinnym wyścigu Daytona, 12-godzinnym wyścigu na torze Sebring i w liczących 1000 mil zawodach Petit Le Mans. Dempsey niedawno wrócił do żony Jillian Fink, z którą rozstał się w zeszłym roku po 16 latach małżeństwa.