Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie weekendu w motorsporcie: Rosenqvist nowym liderem Formuły E
Formuła E

Podsumowanie weekendu w motorsporcie: Rosenqvist nowym liderem Formuły E

2018-01-14 - G. Filiks     Tagi: Formuła E, Rosenqvist
Felix Rosenqvist wygrał wczoraj wyścig Formuły E w Marrakeszu. Szwed odniósł drugie zwycięstwo z rzędu i został nowym liderem klasyfikacji generalnej sezonu 2017/2018.

skrót wyścigu

Przez większość zawodów prowadził najszybszy w kwalifikacjach Sebastien Buemi. Były mistrz jednak nie potrafił odskoczyć stawce i w końcu stracił pierwsze miejsce.

Rosenqvist po starcie z trzeciego pola awansował na drugą pozycję tuż przed pit-stopami, wyprzedzając Sama Birda, który miał problem ze skrzynią biegów. Kierowca zespołu Mahindra następnie przeszedł Buemiego parę okrążeń przed metą. W tej sytuacji również wykorzystał kłopoty rywala. Szwajcar nie mógł użyć do obrony przyznanego mu przez kibiców doładowania FanBoost. Dzięki triumfowi Rosenqvist teraz przewodzi tabeli łącznej z 4-punktową przewagą nad Birdem, który otwierał klasyfikację przed wyścigiem.

Reprezentant DS Virgin wczoraj stanął na najniższym stopniu podium finiszując niecałą sekundę przed Nelsonem Piquetem Juniorem.

Na bardzo dobrej 6. lokacie uplasował się wracający do elektrycznej serii wyścigowej Jose Maria Lopez. W kwalifikacjach były trzykrotny mistrz świata w wyścigach samochodów turystycznych zajął bolidem zamykającego tabelę zespołów Dragon Racing nawet czwarte miejsce. Tymczasem debiutujący w cyklu Tom Blomqvist zgarnął cztery oczka zdobywając 8. pozycję.

Za to dalej zupełnie nie wiedzie się urzędującemu czempionowi Lucasowi di Grassiemu. Kierowca Audi wciąż ma zerowy dorobek punktowy. W Maroku najpierw stracił moc w sesji Super Pole, następnie "błąd systemu zarządzania baterią" wyeliminował go z wyścigu.