Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Porsche Supercup: Fatalny finał kwalifikacji w Austrii dla Kuby Giermaziaka

Porsche Supercup: Fatalny finał kwalifikacji w Austrii dla Kuby Giermaziaka

2015-06-20 - P. Krupka     Tagi: Lukas, Giermaziak, Porsche SuperCup
Zaledwie 15. pole startowe przypadło Kubie Giermaziakowi w kwalifikacjach do rundy Porsche Supercup na Red Bull Ringu. Lepiej poszło Robertowi Lukasowi, który zajął ósme miejsce.

Czasówka Porsche Supercup w Austrii była dwukrotnie przerywana czerwonymi flagami. Ostatnia flaga miała miejsce w samej końcówce sesji, gdy Kuba Giermaziak przejeżdżał swoje szybkie okrążenie. Nie mógł go dokończyć, potem kwalifikacji już nie wznowiono. Nasz kierowca został więc z czasem, dającym tylko 15. pozycję.
A kwalifikacje wygrał kolega Giermaziaka z zespołu VERVA Lechner, Connor de Phillippi, który pokonał w walce o P1 Philippa Enga oraz Michaela Ammermullera.