Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Race of Champions - Coulthard drugi raz zwyciężył turniej indywidualny
Race of Champions

Race of Champions - Coulthard drugi raz zwyciężył turniej indywidualny

2018-02-04 - G. Filiks     Tagi: Race of Champions, Wyścig Mistrzów, Coulthard, Wyniki
David Coulthard wygrał sobotniego wieczoru w stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadzie indywidualne zawody Race of Champions. To jego drugie zwycięstwo w przyciągającej światowe gwiazdy motorsportu imprezie.

skrót zawodów

Chociaż wicemistrz świata Formuły 1 z 2001 roku ma już dawno za sobą profesjonalną karierę kierowcy wyścigowego, wczoraj podobnie jak nieco ponad trzy lata temu był niepokonany.
Race of ChampionsRace of Champions
W grupie okazał się lepszy od asów wyścigów długodystansowych Toma Kristensena i Timo Bernharda, a także od simracera, który kiedyś startował w kartingu, Rudego van Burena.

W ćwierćfinale odprawił byłego mistrza serii IndyCar i zwycięzcę wyścigu Indianapolis 500, Ryana Hunter-Reaya. W półfinale ponownie finiszował przed Kristensenem. Dziewięciokrotny zwycięzca 24-godzinnych zawodów Le Mans i były mistrz świata w wyścigach długodystansowych był gorszy o nieco ponad 0,1 sekundy.
W finale Coluthard zmierzył się z Petterem Solbergiem - i pokonał byłego mistrza świata w rajdach oraz w rallycrossie 2:0. Najpierw panowie ścigali się wozami z europejskiego NASCAR, a potem lekkimi supersamochodami VUHL 05. Za pierwszym razem różnica między nimi na mecie wyniosła nieco ponad pół sekundy, za drugim już 1,7 sekundy.
Tymczasem zwycięzcy rozegranego dzień wcześniej Pucharu Narodów - wspomniany Bernhard i mistrz serii DTM Rene Rast - obydwaj nie wyszli z grupy.

Z kolei zeszłoroczny triumfator zawodów indywidualnych Juan Pablo Montoya ustąpił w ćwierćfinale Kristensenowi... o 0,0416 sekundy. Duńczyk zrewanżował się Kolumbijczykowi za porażkę w finale na poprzednim turnieju.
Najlepszym debiutantem był Johan Kristoffersson. Urzędujący czempion globu w rallycrossie dotarł do półfinału.

Tymczasem van Buren sprawił niespodziankę pokonując w jednym z wyścigów Bernharda.

Największego pecha miał mistrz Europejskiej Formuły 3 oraz kierowca rezerwowy McLarena w F1 Lando Norris. Już w pierwszym starcie wpadł na bandę Xtreme Pickupem i doznał lekkiego urazu dłoni. Nastoletni Brytyjczyk wkrótce potem wycofał się z zawodów.
Przypomnijmy, że po ubiegłorocznym wypadku Pascala Wehrleina do zawodów nie przystąpił żaden aktywny kierowca wyścigowy Formuły 1.