Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Ralllycross, ME: Petter Solberg wygrał oba sobotnie wyścigi kwalifikacyjne w Montalegre

2013-04-28 - G. Filiks     Tagi: Solberg, Rallycross, Mistrzostwa Europy, Montalegre
Były rajdowy mistrz świata Petter Solberg nie miał sobie równych pierwszego dnia drugiej rundy sezonu 2013 mistrzostw Europy w rallycrossie, rozgrywanej w portugalskim Montalegre.

Norweg wygrał oba wczorajsze biegi kwalifikacyjne najwyższej kategorii SuperCar. Może mówić o szczęściu w nieszczęściu, bo gdy wjeżdżał na metę drugiego wyścigu, z jego Citroena DS3 oderwało się lewe tylne koło.

„Jestem zadowolony".
- powiedział 38-latek. „Wszystko idzie mi dużo lepiej niż na Lydden Hill (w pierwszej rundzie - przyp. red.). Z kołem miałem naprawdę farta".
Ralllycross, ME: Petter Solberg wygrał oba sobotnie wyścigi kwalifikacyjne w MontalegreRalllycross, ME: Petter Solberg wygrał oba sobotnie wyścigi kwalifikacyjne w Montalegre
Drugie miejsce w obu biegach zajął Davy Jeanney z Francji, trzecie obrońca tytułu Timur Timercjanow z Rosji.

Sobota w Montalegre początkowo była słoneczna, ale potem pogoda się załamała i zaczął padać deszcz, a następnie śnieg.

Pozostałe dwa biegi eliminacyjne zostaną przeprowadzone niedzielnego poranka. Czołowa dwunastka klasyfikacji ogólnej wejdzie do półfinałów. W popołudniowym finale wystąpi sześciu najlepszych kierowców.