Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Rallycross: Solberg w Volkswagenie
Rallycross: Solberg w Volkswagenie

Rallycross: Solberg w Volkswagenie

Były dwukrotny mistrz świata w rallycrossie Petter Solberg przesiada się z prywatnego Citroena DS3 do półfabrycznego Volkswagena Polo RX na sezon 2017.

Norweg, który jest też byłym mistrzem świata w rajdach, ubiegłego roku stracił tytuł w WRX na rzecz Mattiasa Ekstroma (Audi S1). Przegrał też z dwoma innymi zawodnikami. Solberg zapowiadał zmianę samochodu na kolejny sezon i jak mówił, tak zrobił.

Będzie startował z wsparciem Volkswagena, który udzieli pomocy technicznej jego zespołowi (Petter Solberg World RX Team). Poza tym w ekipie pojawi się drugi kierowca - aktualny wicemistrz globu Johan Kristoffersson, który jeździł VW Polo już w zeszłym roku, tworząc duet zawodników Volkswagen RX Sweden z Antonem Marklundem. Szwedzki oddział Volkswagena też dołączy do projektu, dofinansowując go razem z Monster Energy.

„Szczerze mówiąc to jest to, o czym marzyłem". - powiedział Solberg. „Tak ciężko pracowaliśmy nad doprowadzeniem do skutku tego przedsięwzięcia. Zajęło nam to trochę, ale naprawdę wierzę, że jesteśmy teraz bardzo mocnym graczem na sezon 2017".
„Widzieliśmy, na co stać Volkswagena w sportach motorowych. Wystarczy spojrzeć na jego dominację w Rajdzie Dakar i w WRC. Perspektywa współpracy z tym koncernem w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata jest po prostu niesamowita".

VW zwiększa swoje zaangażowanie w rallycrossie po tym, jak opuścił już zarówno Dakar, jak i WRC.
Rallycross: Solberg w VolkswagenieRallycross: Solberg w Volkswagenie
Dodajmy, że dyrektor techniczny Volkswagen Motorsport - Francois-Xavier Demaison pracował z Solbergiem w WRC. Najpierw w fabrycznym teamie Subaru, potem w prywatnej ekipie Pettera.

„To gość, do którego mam najwięcej szacunku w tym sporcie i naprawdę chciałem z nim na nowo pracować w nadchodzącym sezonie". - tłumaczył Solberg.

„Wie, czego oczekuję od auta i wie jak sprawić, aby było szybkie w moich rękach".Nowy sezon WRX wystartuje w dniach 1-2 kwietnia, na torze Barcelona-Catalunya w Hiszpanii.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rallycross: Solberg w Volkswagenie

Galerie zdjęć
Newsletter