Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Russell nowym juniorem Mercedesa
Russell nowym juniorem Mercedesa

2017-01-20 - G. Filiks     Tagi: Mercedes, Russell
George Russell został kolejnym protegowanym Mercedesa w wyścigach jednomiejscowych bolidów.

Młody Brytyjczyk ubiegłego roku zajął trzecie miejsce w Europejskiej Formule 3 i zdobył pole position do GP Makau. Wcześniej wywalczył mistrzostwo Brytyjskiej Formuły 4, uplasował się na drugiej pozycji w zawodach F3 Masters, czy został laureatem prestiżowej nagrody McLaren Autosport BRDC Award, dzięki otrzymaniu której poprowadził bolid McLarena z Formuły 1. W 2017 roku jako junior Mercedesa wystartuje w GP3, jeżdżąc dla mistrzowskiego zespołu ART GP.

„George pokazał imponującą formę w juniorskich kategoriach i od pewnego czasu przyglądaliśmy się mu".
- powiedział kierujący Mercedesem w F1 i całych sportach motorowych "Toto" Wolff.

„Wciąż znajduje się na wczesnym etapie kariery, ale widzimy w nim wielki potencjał". - dodał.

Mercedes potrzebował nowego młodzika, aby wystawiać go na testach Formuły Jeden. Przepisy królowej sportów motorowych zmuszają zespoły do powierzania przez dwa dni swojego bolidu podczas testów w trakcie sezonu kierowcy, który nie przejechał więcej niż dwóch wyścigów w mistrzostwach.

Inni juniorzy Mercedesa - Pascal Wehrlein i Esteban Ocon - już nie spełniają tego kryterium.