Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  SSSuper Drift Cup 2011: Dawid Karkosik mistrzem. Hypki wziął rewnaż w Białej Podlaskiej
SSSuper Drift Cup 2011: Dawid Karkosik mistrzem

2011-09-20 - M. Zabolski     Tagi: SSS Drift Cup, Drifting, Hypki, Karkosik, Biała Podlaska
Dawid Karkosik zdobył tytuł mistrza drugiej edycji SSSuper Drift Cup. Kierowca Nissana Silvia S15 przegrał w finale ostatniej rundy w Białej Podlaskiej z Grzegorzem Hypkim, ale to wystarczyło, aby utrzymać prowadzenie w klasyfikacji rocznej.
Zapowiedź klipu z SSSuper Drift Cup 2011 w Białej Podlaskiej
Hypki reprezentujący Valvoline PUZ Drift Team był zdecydowanie najlepszy podczas całego weekendu. Swoim BMW E30 uzyskiwał pierwsze rezultaty już w treningach. Nie było na niego mocnych również w kwalifikacjach, w których zostawił za sobą Karkosika, Marka Wartałowicza i Piotra Jankowskiego. Jak się później okazało, wymieniona wyżej czwórka spotkała się w niedzielę w półfinałach. W czołowej czwórce imprezy zabrakło obrońcy tytułu Marcina Mospinka (odpadł w Top8 przez defekt sprzęgła) oraz Przemysława Jańczaka (zakończył na Top32). Obaj mieli jeszcze szansę na tytuł. Mało brakowało, aby i Karkosik przedwcześnie żegnał się zawodami. W Top16 dopiero po dogrywce pokonał Sławka Grausama, których odbudował auto po dachowaniu w Karpaczu. Na wyjątkowo długiej, bo 1,5-kilometrowej trasie w Białej Podlaskiej batalię o trzecie miejsce wygrał Marek Wartałowicz, który nie dał szans Piotrowi Jankowskiemu. W ścisłym finale Hypki zrewanżował się Karkosikowi za przegraną w pojedynku o pierwsze miejsce w Sosnowcu (3. runda cyklu). Pierwszy bieg wypadł na remis 5:5, ale w drugim 6:4 zwyciężył już 27-latek ze Środy Wielkopolskiej.

źródło: fot. Valvoline PUZ Drift Team