Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Antoszewski utrzymał prowadzenie w Swift Cup Europe
Jan Antoszewski

Starty Polaków w weekend: Antoszewski utrzymał prowadzenie w Swift Cup Europe

2018-06-18 - .     Tagi: Łaszkiewicz, Octavia Cup, Swift Cup Europe, Antoszewski
Minionego weekendu Hubert Ptaszek zaliczył nieudany występ w Rajdowych Mistrzostwach Europy, kończąc Rajd Cypru na odległej pozycji po dachowaniu. Innym Polakiem rywalizującym w sportach motorowych na arenie międzynarodowej był Jan Antoszewski, startujący w organizowanym przez Węgrów europejskim pucharze Suzuki Swift.

Wicemistrz polskiego pucharu Kia Picanto ścigał się na torze Hungaroring. Nie powalił na kolana, ale zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej sezonu. W kwalifikacjach nasz rodak zajął 6. miejsce. W pierwszym wyścigu uplasował się jeszcze oczko niżej.

Lepiej poszło mu w drugim, który ukończył na najniższym stopniu podium.

W trzecim znowu był 7. Na szczęście kierowcom przyznano na mecie tylko połowę punktów, ponieważ nie ścigano się na pełnym dystansie. Zmagania przerwano ze względu na obfity deszcz i wypadek.

W tabeli łącznej Antoszewski prowadzi z niewielką przewagą.

Polacy bez sukcesu w Octavia Cup

Polska była reprezentowana także w czeskim pucharze Skody Octavii, który wystartował na Torze Poznań.

Obok regularnie jeżdżącego w cyklu Macieja Łaszkiewicza, do rywalizacji stanął jeszcze Tomasz Tomczak. Niestety, żaden nie osiągnął sukcesu.
Octavia CupOctavia Cup
Łaszkiewicz zakończył pierwszy wyścig na 9. miejscu, a drugi na 7. Tomczaka sklasyfikowano na pozycjach 12. i 11.