Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Więcek kończy sezon w Formule Drift na podium
Piotr Więcek w Formule Drift

Starty Polaków w weekend: Więcek kończy sezon w Formule Drift na podium

Minionego weekendu Łukasz Habaj zajął piąte miejsce w finałowej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC). Jak radzili sobie inni Polacy na arenie międzynarodowej w sportach motorowych? Sukces odniósł również m. in. Piotr Więcek startujący w amerykańskiej Formule Drift.

Kierowca Nissana Silvii S15 nie spisał się najlepiej podczas wieńczących sezon zawodów w kalifornijskim Irwindale, odpadając na etapie TOP 16, ale zakończył całą tegoroczną rywalizację na podium klasyfikacji generalnej. 28-latek wywalczył świetną 3. pozycję. Płocczanin poprawił się więc o pięć lokat względem zeszłego roku. Po drodze tak jak w poprzednim sezonie odniósł jedno zwycięstwo.

Inny zawodnik znad Wisły - Adam Knapik - zakończył sezon na 19. miejscu w niższej kategorii Pro 2.

Antoszewski mistrzem Swift Cup Europe

Z kolei Jan Antoszewski wygrał europejski puchar Suzuki Swift.

Nasz rodak przypieczętował mistrzostwo podczas finałowej rundy sezonu, rozegranej na austriackim torze Red Bull Ring. Wystarczyły mu do tego pozycje 2. i 4. W ciągu całego roku Antoszewski zgromadził 218,5 punktu, o 18 więcej niż drugi w klasyfikacji Bendeguz Molnar z Czech.

Na Red Bull Ringu oglądano też 12-letniego Macieja Banasia. On uplasował się na 13. miejscu w pierwszym wyścigu, a w drugim odpadł po kolizji na ostatnim okrążeniu.
Łaszkiewicz dziewiąty w Skoda Octavia Cup

Maciej Łaszkiewicz zajął 9. miejsce w tegorocznej edycji Skoda Octavia Cup.

W ostatnich wyścigach sezonu, zorganizowanych na niemieckim torze Nurburgring, Polak uplasował się na pozycjach 9. i 11.

Jego najlepszym wynikiem w ciągu całego roku jest 7. lokata, wywalczona na Red Bull Ringu.