Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Wygrana Więcka w Formule Drift
Piotr Więcek w Formule Drift

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Wygrana Więcka w Formule Drift

Minionego weeendu Krzysztof Kasprzak wygrał w Lublinie ostatni tegoroczny turniej mistrzostw Europy w jeździe na żużlu. Nie był to jedyny sukces Polaka na międzynarodowej arenie sportów motorowych.Piotr Więcek niespodziewanie zwyciężył w słynnej amerykańskiej Formule Drift. Trzykrotny mistrz polskiej ligi Drift Masters Grand Prix wygrał finałową rundę sezonu, rozegraną na legendarnym torze w kalifornijskim Irwindale.
Piotr Więcek w Formule DriftPiotr Więcek w Formule Drift
Płoczczanin imponował za sterami swojego blisko 1000-konnego Nissana Silvii S15 już w kwalifikacjach, które zakończył na 2. miejscu. Dało mu to automatyczny awans do TOP 16.

Dzień później 26-latek pokonał na otwarcie Łotysza Kristapsa Blussa. Następnie odprawił z kwitkiem wicelidera klasyfikacji generalnej Norwega Fredricka Aasbo.
W półfinale jego rywalem miał być lider tabeli łącznej sezonu i zespołowy kolega James Deane, ale Irlandczyk nie przystąpił do pojedynku przez uszkodzenia samochodu.

W finale Więcek był lepszy od Japończyka Daijiro Yoshihary.

Po wielkim triumfie awansował w punktacji na 8. miejsce - i został najwyżej sklasyfikowanym debiutantem.
Dreszer siódmy w NASCAR Whelen Euro Series po pechu na Zolder

Maciej Dreszer zakończył na 7. miejscu swój debiutancki sezon w NASCAR Whelen Euro Series, czyli europejskiej edycji NASCAR. Tarnowianin zajął tę pozycję w klasie Elite 2. Jednocześnie uplasował się na najniższym stopniu podium w tabeli debiutantów.

Wiecznie uśmiechnięty 21-latek mógł zdobyć podium w Elite 2 i mistrzostwo wśród debiutantów, ale miał wyjątkowego pecha w wieńczących tegoroczne zmagania zawodach na belgijskim torze Zolder.
Maciej DreszerNASCAR Whelen Euro Series
Najpierw wydawało się, że w ogóle w nich nie wystąpi. Z udziału w rywalizacji wycofał się jego zespół.

Dreszer jednak znalazł nowy team i nowy samochód - Forda Mustanga.

Lecz na niewiele się to zdało. W kwalifikacjach zgasło mu auto podczas sesji Superpole, a w pierwszym wyścigu nie wystartowało przez problem ze sprzęgłem.

Z kolei w drugich zawodach Dreszer ruszał z ostatniego pola. Mimo tego jeszcze walczył o podium. Ostatecznie finiszował szósty. Niestety, na mecie doliczono mu 30 sekund, przez co spadł w wynikach na 14. lokatę.

Rdest szósta w Audi Sport TT Cup

Gosia Rdest zajęła 6. miejsce w tegorocznym sezonie Audi Sport TT Cup.

Żyrardowianka awansowała o jedną pozycję podczas finałowej rundy sezonu, przeprowadzonej na niemieckim Hockenheimringu.
Gosia Rdest w Audi Sport TT CupGosia Rdest
W kwalifikacjach Rdest zajęła 9. miejsce, a w wyścigach była 6. i 10.

Debiut Waliłki w Porsche Carrera Cup Deutschland

Na Hockenheimringu wystąpił też Igor Waliłko, który zadebiutował w Porsche Carrera Cup Deutschland.

Kierowca zespołu Lukas Motorsport zajął 15. miejsce w pierwszym wyścigu. Drugiego niestety nie ukończył. Wyeliminowały go kłopoty z hamulcami.

Pech Antoszewskiego w Swift Cup Europe

Pecha miał również Jan Antoszewski, który na Hungaroringu spróbował sił w organizowanym przez Węgrów europejskim pucharze Suzuki Swift.

Wicemistrz polskiej serii wyścigowej Kia Lotos Race błysnął 4. pozycją w kwalifikacjach, ale nie ukończył obu wyścigów.