Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Lukas szósty w Porsche Supercup
Robert Lukas w Porsche Supercup

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Lukas szósty w Porsche Supercup

Robert Lukas minionego weekendu powtórzył szóste miejsce z zeszłego roku w towarzyszącym Formule 1 wyścigu Porsche Supercup na brytyjskim torze Silverstone.

Polak awansował w zawodach o cztery pozycje. Pierwotnie miał ruszać dopiero z szesnastego pola, ponieważ skreślono mu najlepszy czas w kwalifikacjach, ale później odwołano tę decyzję.
Robert Lukas w Porsche SupercupRobert Lukas
Lukas jest 6. również w klasyfikacji generalnej sezonu. Niestety spadł w niej o jedno oczko.

Dwaj inni kierowcy znad Wisły - Igor Waliłko i Piotr Parys - ukończyli zawody na Silverstone odpowiednio na pozycjach 14. oraz 18.

Basz znów na podium w Mistrzostwach Włoch GT

Karol Basz zmieniający się za kierownicą Lamborghini Huracana z Japończykiem Takashim Kasaiem zdobył podium w klasie Super GT Cup w obu wyścigach Mistrzostw Włoch GT na torze Mugello.

Były mistrz świata w kartingu najpierw zajął 2. miejsce w kwalifikacjach do drugich zawodów. Kasai był 5. w kwalifikacjach do pierwszych.
Karol Basz w Mistrzostwach Włoch GTKarol Basz
W sobotnim wyścigu udało im się awansować o trzy pozycje i wywalczyć 2. lokatę. W niedzielnym prowadzili w swojej klasie, ale wobec wcześniejszych sukcesów przedłużono im pit-stop. Ostatecznie znaleźli się na 3. miejscu.

W klasyfikacji łącznej ukończyli pierwsze zawody na 10. pozycji, zaś drugie na 12.

Czwarte miejsce Dreszera w NASCAR Whelen Euro Series

Maciej Dreszer zajął 4. pozycji w pierwszym wyścigu NASCAR Whelen Euro Series (klasa Elite 2) na owalnym torze Raceway Venray w Holandii.
21-latek utrzymał swoją lokatę z kwalifikacji - i stanął na podium dla debiutantów.

Drugie zawody europejskiej edycji NASCAR były słodko-gorzkie dla naszego rodaka. Ruszając z ósmego miejsca imponował wyprzedzaniami, ale dostał karę przejazdu przez boksy. Ostatecznie zajął tę samą pozycję, z której zaczynął rywalizację.

Wypadek Więcka w Formule DRIFT

Piotr Więcek zaliczył pechowy występ w eliminacji amerykańskiej Formuły Drift na kanadyjskim torze Autodrome St-Eustache.

Trzykrotny mistrz polskiej ligi Drift Masters GP błysnął 8. rezultatem w kwalifikacjach, ale miał wypadek na treningu przed zawodami. Uderzył swoim Nissanem Silvią S15 w barierę i uszkodził zawieszenie. Było za mało czasu na naprawienie wozu, w efekcie nie wziął udziału w zmaganiach.
Piotr WięcekPiotr Więcek w Formule Drift
Z drugiej strony, dzięki dobremu wynikowi z kwalifikacji Więcek zajął 12. miejsce w końcowych wynikach i awansował na tę samą pozycję w tabeli łącznej sezonu, przesuwając się w górę o dwa oczka.

Pankiewicz dalej bez punktów w Formule Renault 2.0 Eurocup

Julia Pankiewicz pozostaje bez punktów w Formule Renault 2.0 Eurocup.
Julia Pankiewicz w Formule Renault 2.0 EurocupJulia Pankiewicz
Ścigając się minionego weekendu na niemieckim Nurburgringu, zajęła 28. miejsce w pierwszych zawodach i 26. w drugich, które rozegrano na mokrej nawierzchni.

Podium w GT4 European Series

Sześciu Polaków uczestniczyło w rundzie GT4 European Series Northern Cup na Slovakiaringu.
Maciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski w GT4 European Series Northern CupMaciej Marcinkiewicz i Łukasz Kręski w GT4 European Series Northern Cup
W drugim wyścigu świetnie jadący Maciej Marcinkiewicz i jego zmiennik Łukasz Kręski zdobyli najniższy stopień podium w klasie AM. Załoga Maserati GranTurismo MC GT4 finiszowała na czwartym miejscu, ale po zawodach awansowała o jedną lokatę za sprawą kary dla rywali.