Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Podium Basza w Mistrzostwach Włoch GT
Karol Basz w Mistrzostwach Włoch GT

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Podium Basza w Mistrzostwach Włoch GT

2017-09-11 - G. Filiks     Tagi: Formuła D, Formuła Drift, Audi Sport TT Cup, Mistrzostwa Włoch GT, Rdest, Więcek, Basz
Karol Basz minionego weekendu znów stanął na podium w Mistrzostwach Włoch GT.

Były mistrz świata w kartingu najpierw popisał się 2. miejscem w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu na torze Imola. Same zawody zaczęły się jednak katastrofalnie - krakowianin złapał kapcia i musiał wykonać awaryjny pit-stop, w efekcie spadł na koniec stawki.

Mimo tego wspólnie ze swoim japońskim zmiennikiem Takashim Kasaiem jeszcze wywalczył 3. pozycję. Pomogła im neutralizacja. Do drugiego wyścigu Kasai zakwalifikował się na 10. pozycji (miał problemy techniczne z samochodem). Na mecie niedzielnych zawodów Basz zameldował się jako 7.

W rywalizacji uczestniczył także duet Teodor Myszkowski / Andrzej Lewandowski. W pierwszym wyścigu przypadło im 6. miejsce, drugiego niestety nie ukończyli.

Rdest ósma i szósta w Audi Sport TT Cup

Gosia Rdest zajęła 8. i 6. miejsce w wyścigach Audi Sport TT Cup na niemieckim torze Nurburgring.

W pierwszych zawodach, rozegranych na mokrej nawierzchni, Polka musiała odrabiać straty po tym, jak kolejny raz została uderzona przez Philipa Ellisa (ukaranego za ten manewr przez sędziów).
Gosia Rdest w Audi Sport TT CupGosia Rdest
Warto dodać, że po kwalifikacjach (zakończonych na 9. miejscu), Rdest zdradziła, że wciąż odczuwa uraz lewej nogi i musiała hamować prawą.

W klasyfikacji generalnej cały czas zajmuje 5. pozycję.

Więcek jedenasty w Formule DRIFT

Piotr Więcek zajął 11. miejsce w przedostatniej rundzie amerykańskiej Formuły DRIFT, rozegranej w Teksasie.
Trzykrotny mistrz Drift Masters GP dosiadający Nissana Silvę S15 odpadł na etapie TOP 16, ulegając Daijiro Yoshiharze.

W tabeli łącznej sezonu spadł z 11. na 12. lokatę.