Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Kaminiarz notuje progres w Formule 4 ZEA
Kaminiarz notuje progres w Formule 4 ZEA

Starty Polaków w weekend: Kaminiarz notuje progres w Formule 4 ZEA

2019-02-03 - G. Filiks     Tagi: Kaminiarz, Formuła 4
Filip Kaminiarz wystartował w drugiej tegorocznej rundzie Formuły 4 Zjednoczonych Emiratów Arabskich. I zrobił postęp.

Polski kierowca w dwóch poprzednich dniach ścigał się na torze Yas Marina, znanym z goszczenia zawodów Formuły 1.

Kaminiarz poradził sobie lepiej niż zeszłego miesiąca w Dubaju. W pierwszym wyścigu popisał się 4. miejscem. Niewiele brakowało, a stanąłby na podium. W drugim finiszował na 5. pozycji, ale potem okazało się, że znów był 4. Ukarano bowiem jednego z jego rywali. Trzecie i czwarte zawody nasz rodak zakończył na 8. lokacie.
Kaminiarz notuje progres w Formule 4 ZEAKaminiarz notuje progres w Formule 4 ZEA
W klasyfikacji generalnej sezonu Filip awansował z 7. na 6. miejsce.

Sezon F4 ZEA liczy pięć eliminacji. Kolejna odbędzie się za dwa tygodnie, tak jak pierwsza w Dubaju.

Ubiegłego roku Kaminiarz sięgnął po wicemistrzostwo w Formule Gulf Academy. Później próbował sił w Hiszpańskiej F4, niestety tam poszło mu znacznie gorzej - został sklasyfikowany na ostatniej pozycji.

źródło: fot. facebook.com/F4UAE