Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Podia Lewandowskiego, Obuchowskiego i Moczulskiego w Lamborghini Super Trofeo
GT3 Poland w Lamborghini Super Trofeo Middle East

Minionego weekendu Łukasz Pieniążek zadebiutował w WRC 2 Pro podczas Rajdu Szwecji (więcej info szukaj w dziale Rajdy). W międzyczasie inni polscy kierowcy startowali na torze.

Trzech zawodników znad Wisły uczestniczyło w Dubaju w pierwszej z dwóch rund sezonu 2019 bliskowschodniej edycji pucharu Lamborghini Super Trofeo. Każdy z nich stanął na podium.

Do rywalizacji przystąpili Andrzej Lewandowski, Artur Obuchowski i Grzegorz Moczulski. Wszyscy to reprezentanci zespołu GT3 Poland.

Moczulski tworzył załogę z Niemcem Steve'em Feige w klasie Pro-Am, a Lewandowski i Obuchowski ścigali się wspólnie w klasie AM.
GT3 Poland w Lamborghini Super Trofeo Middle EastGT3 Poland w Lamborghini Super Trofeo Middle East
Rozegrano w sumie trzy zawody. Jedne w piątek, dwa w sobotę.

Pierwszy wyścig Lewandowski i Obuchowski ukończyli na 3. miejscu w AM, a Moczulski razem z Feige zajął 4. pozycję w Pro-Am.

Najbardziej udany był wyścig drugi. Lewandowski i Obuchowski wywalczyli wówczas 2. lokatę w AM, zaś Moczulski w parze z Feige uplasował się na 3. miejscu w Pro-Am.

W trzecich zawodach naszym rodakom poszło najsłabiej. Lewandowski i Obuchowski zajęli 5. pozycję w AM, a Moczulskiego i Feige sklasyfikowano na 4. lokacie.

W klasyfikacjach łącznych sezonu Lewandowski i Obuchowski są wiceliderami w AM, natomiast Moczulski plasuje się na 3. miejscu w Pro-Am.

Spadek Kaminiarza w Formule 4 ZEA

Na torze Dubai Autodrome wystartował jeszcze Filip Kaminiarz, ścigający się w Formule 4 Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niestety, nie zaliczy tego występu do udanych. Nastolatek najpierw był najwolniejszy w kwalifikacjach. Potem nie ukończył pierwszego wyścigu (doszło w nim do karambolu). W drugich zawodach zajął przedostatnie miejsce, w trzecich znów wylądował na samym końcu stawki, a w czwartych wrócił na przedostatnią pozycję.

W tabeli łącznej sezonu Kaminiarz spadł z 6. na 8. lokatę.

źródło: fot. facebook.com/GT3Poland, facebook.com/F4UAE