Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Polacy na podium w klasyfikacjach generalnych bliskowschodniej edycji Lamborghini Super Trofeo

2017-03-04 - G. Filiks     Tagi: GT3 Poland, Lamborghini Super Trofeo, Myszkowski, Lewandowski, Mikrut, Moczulski
Duety Grzegorz Moczulski i Rafał Mikrut oraz Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski wystawiane przez zespół GT3 Poland zdobyły podium w swoich klasach w pierwszym sezonie bliskowschodniej edycji Lamborghini Super Trofeo.

Wczoraj i dziś rozegrano w Dubaju ostatnią rundę cyklu. Myszkowski jeżdżący z Lewandowskim w najniższej kategorii Am, popisał się zdobyciem w niej pole position do pierwszego wyścigu. Ogólnie zakończył kwalifikacje nr 1 na czwartej pozycji. Podczas samych zawodów miał stłuczkę z Andrewem Haryanto i dostał za to 10-sekundową karę, ale i tak razem z Lewandowskim stanął na najniższym stopniu podium w Am. Natomiast Moczulski i Mikrut zajęli czwarte miejsce w pośredniej klasie Pro-Am.

Drugi wyścig to kolejne podium Myszkowskiego i Lewandowskiego - tym razem byli drudzy w swojej kategorii - a także następna czwarta lokata dla Moczulskiego oraz Mikruta. Po sezonie liczącym łącznie sześć wyścigów (zorganizowanych na torach Yas Marina i Dubai Autodrome), Moczulski i Mikrut uplasowali się na 3. pozycji w klasyfikacji łącznej kategorii Pro-Am, a Myszkowskiemu i Lewandowskiemu przypadła ta sama lokata w Am.