Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Sukcesy Polaków w pierwszej rundzie bliskowschodniej edycji Lamborghini Super Trofeo
Sukcesy Polaków w pierwszej rundzie bliskowschodniej edycji Lamborghini Super Trofeo

Sukcesy Polaków w pierwszej rundzie bliskowschodniej edycji Lamborghini Super Trofeo

Na torze Yas Marina w Abu Zabi znanym z goszczenia Grand Prix Formuły 1 wystartowała bliskowschodnia, zimowa edycja pucharu Lamborghini Super Trofeo. Podczas pierwszej rundy nowej serii wyścigowej oglądaliśmy sukcesy polskich kierowców.

W rywalizacji wzięli udział zawodnicy zespołu GT3 Poland - Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski oraz Rafał Mikrut i Grzegorz Moczulski. Podczas kwalifikacji błysnął Myszkowski, okazując się najszybszy w pierwszej sesji swoim 620-konnym Huracanem w klasie AM i zajmując 5. miejsce ogólnie w gronie kilkunastu załóg.

Niestety, w pierwszym wyścigu miał kolizję na pierwszym zakręcie ze zdobywcą pole position Axcilem Jefferiesem i nie osiągnął mety. W drugich zawodach razem z Lewandowskim przebił się z miejsca 13. na 8. ogólnie. Oznaczało to, że zdobyli najniższy stopień podium w AM. Myszkowski wyrwał go widowiskowym manewrem wyprzedzania po zewnętrznej na ostatnim okrążeniu.

Natomiast Mikrut i Moczulski stanęli na podium w pierwszym wyścigu, zajmując 3. lokatę w klasie Pro-Am. W klasyfikacji łącznej zostali sklasyfikowani na 10. miejscu.
Już za tydzień następna eliminacja Blancpain Super Trofeo Middle East - na torze w Dubaju.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Sukcesy Polaków w pierwszej rundzie bliskowschodniej edycji Lamborghini Super Trofeo

Galerie zdjęć
Newsletter