Motorsport  »  Aktualności  »  Starty Polaków w weekend: Zwycięstwo Śmiechowskiego w V de V Endurance Series
Jakub Śmiechowski w V de V Endurance Series

Starty Polaków w weekend: Zwycięstwo Śmiechowskiego w V de V Endurance Series

Jakub Śmiechowski minionego weekendu wygrał 4-godzinny wyścig V de V Endurance Series na francuskim torze Paul Ricard.

Aktualny mistrz serii w kategorii LMP3 triumfował w duecie ze Szwedem Pontusem Frederikssonem za kierownicą Ligiera JS P3 wystawianego przez polski zespół Inter Europol Competition. Pokonali nim 110 okrążeń i awansowali o 9 pozycji. Na 12. miejscu z trzema okrążeniami straty uplasował się Tomasz Blicharski, który startował takim samym prototypem, innego polskiego teamu - Racing For Poland. Jego zmiennikami byli Kanadyjczyk Jakeson Caouette i Francuz Julien Falchero.

Dudek o włos od wygranej w żużlowym GP Czech

Wicemistrz świata w jeździe na żużlu Patryk Dudek otarł się o zwycięstwo w Grand Prix Czech.

Polak został wyprzedzony w finale na ostatnim łuku, przez Fredrika Lindgrena. Tym samym musiał zadowolić się drugim miejscem. Z kolei Maciej Janowski odpadł w półfinale, kontrowersyjnie wykluczony za kontakt z Emilem Sajfutdinowem.

Pozostali dwaj żużlowcy znad Wisły -  - Bartosz Zmarzlik i Przemysław Pawlicki - nie przeszli fazy zasadniczej.

W klasyfikacji generalnej sezonu po dwóch turniejach Dudek jest trzeci, a Janowski czwarty. Obaj tracą 8 punktów do prowadzącego Lindgrena.
Lukas na podium w 24H Series

Robert Lukas stanął na najniższym stopniu podium w 12-godzinnym wyścigu na włoskim torze Imola, eliminacji cyklu 24H GT Series.

Polak zajął trzecie miejsce razem z Austriakiem Zeljko Drmicem i Niemcem Patrickiem Eisemannem. Jechali Porsche 991 GT3 R polskiego zespołu Forch Racing. Zaliczyli 345 okrążeń, o dwa mniej niż zwycięzcy.Antoszewski triumfuje w Swift Cup Europe

Jan Antoszewski odniósł zwycięstwo w organizowanym przez Węgrów europejskim pucharze Suzuki Swift.

Wicemistrz polskiego pucharu Kia Picanto startował na austriackim torze Salzburgring. Najpierw był najszybszy w kwalifikacjach, a następnie po starcie z pole position wygrał pierwszy wyścig. Początkowo spadł na trzecie miejsce, ale później odrobił straty.W drugich zawodach (z odwróconą kolejnością na starcie) ruszając z ósmego pola zajął 4. miejsce. Przypuszczalnie wspiąłby się wyżej, gdyby nie neutralizacja.

W klasyfikacji generalnej sezonu 16-latek cały czas prowadzi.