Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Tomasz Gollob zamierza wystartować w Rajdzie Dakar 2014
Tomasz Gollob zamierza wystartować w Rajdzie Dakar 2014

Tomasz Gollob zamierza wystartować w Rajdzie Dakar 2014

2012-12-04 - G. Filiks     Tagi: Rajd Dakar, Żużel, Gollob
Tomasz Gollob ujawnił, że rok 2014 rozpocznie najprawdopodobniej od startu w... Rajdzie Dakar.

Były żużlowy mistrz świata pierwotnie planował przystąpić do najtrudniejszego rajdu terenowego świata około dekadę temu, ale nie zdołał wówczas zebrać odpowiednich funduszy. Teraz zasponsorować start Golloba ma napój energetyczny Monster, którego w Rajdzie Dakar reprezentuje już inny Polak - Krzysztof Hołowczyc. „Krzysiek sporo mi już naopowiadał, czego musiałbym się nauczyć, żeby dobrze wypaść w Dakarze". - powiedział Gollob. „To bardzo cenne wskazówki, przecież w tym roku był on bliski zwycięstwa w całych zawodach. Też chciałbym zwyciężyć, tylko dlatego się na to decyduję". - podkreślił. Według "Przeglądu Sportowego" 41-letni Gollob po bezdrożach Peru, Argentyny i Chile pojedzie motocyklem marki Kawasaki, ewentualnie Husqvarna.

„Wiem, że łatwo nie będzie, ale ja uwielbiam wyzwania".
- tłumaczył Tomasz. „Dakar kusi, bo jest bardzo prestiżowy. Nie każdy może wystartować w tym rajdzie. Ja mam taką szansę, bo coś w tym żużlu osiągnąłem. W podobny sposób prawo startów otrzymał Adam Małysz (38. na mecie tegorocznej edycji rajdu - przyp. red.). Nie będę ukrywał, że chcę pojechać lepiej od niego". - dodał.
Zanim wybierze się na Dakar, 8 grudnia na łódzkiej Atlas Arenie Gollob weźmie udział w pierwszej rundzie nowego sezonu Mistrzostw Świata FIM Super Enduro.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 9 - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Tomasz Gollob zamierza wystartować w Rajdzie Dakar 2014

Tomasz Gollob zamierza wystartować w Rajdzie Dakar 2014
Witcher1990 2012-12-05 16:42
Wątpię żeby dojechał do mety, za to Małysz może osiągnąć lepszy wynik niż rok temu, w końcu w tym sezonie wygrał Mistrzostwo Polski w rajdach terenowych i objechał Rutę, który już troszeczkę w motosporcie siedzi.
Galerie zdjęć
Newsletter