Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Toyota LMP1 w nowej wersji na sezon 2018/2019
Toyota TS050 HYBRID na supersezon 2018/2019

Toyota LMP1 w nowej wersji na sezon 2018/2019

Toyota opublikowała pierwsze zdjęcie nowej wersji swojego prototypu kategorii LMP1 na supersezon 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Model TS050 HYBRID nie został poddany większym zmianom od zakończenia zeszłorocznego sezonu.

Jednym z kierowców samochodu jest Fernando Alonso. Słynny Hiszpan będzie startował naraz w dwóch seriach - WEC i oczywiście Formule 1.
Toyota TS050 HYBRID na supersezon 2018/2019Fernando Alonso
36-latek przejął w wyścigach długodystansowych fotel Anthony'ego Davidsona, zdegradowanego do roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego Toyoty.

Alonso stworzył załogę z Sebastienem Buemim i Kazukim Nakajimą. Drugi skład zespołu to Jose Maria Lopez, Kamui Kobayashi oraz Mike Conway.

Toyota jest już jedynym fabrycznym zespołem w LMP1, ale nie oznacza to, że ma zagwarantowane zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, który w ciągu supersezonu zostanie rozegrany dwukrotnie. Japoński koncern liczy się z prywatnymi teamami, jako że nadano im pewne przywileje.

Nieposiadające hybrydowego napędu prototypy ekip Rebellion Racing, SMP Racing, czy Manora będą mogły zabierać na pokład więcej paliwa, umożliwiono im też wykorzystanie na okrążeniu toru Le Mans niemal dwa razy tyle energii, co maszyna Toyoty.

„Przepisy dają solidne fory prywaciarzom. Są dla nich bardzo otwarte".
- mówi Conway portalowi Motorsport.com. „Czas okrążenia na Le Mans, do jakiego dążą prywatne stajnie, jest bardzo dobry".
„Prywatne prototypy mogą osiągać prędkość powyżej 360 km/h, podczas gdy my mamy rozpędzać się tylko do 340 km/h. Jeżeli będą mieć taką przewagę, wówczas może być nam trudno. Nie sądzę, aby wyniki były już przesądzone".

„Zdecydowanie mamy przewagę w postaci systemów napędu na cztery koła, doładowania na wyjściu z zakrętu. Ale rywale mogą jeździć ze znacznie większym dociskiem i oporem aerodynamicznym, bo mają więcej paliwa do wykorzystania na okrążeniu".

Supersezon WEC ruszy na początku maja na torze Spa-Francorchamps.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Peugeot 508 Sport Engineered Concept - zwiastun modelu


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota LMP1 w nowej wersji na sezon 2018/2019

Galerie zdjęć
Newsletter