Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  VW Golf Cup: Pereira do końca niepokonany na Torze Poznań, ale mistrzem Kruger
VW Golf Cup: Pereira do końca niepokonany na Torze Poznań, ale mistrzem Kruger

Dylan Pereira zdominował również drugi wyścig finałowej rundy Volkswagen Golf Cup na Torze Poznań, jednak tegorocznym mistrzem polskiego pucharu VW Golfa został wciąż Jeffrey Kruger.

Ostateczny pojedynek między Luksemburczykiem oraz Południowoafrykańczykiem kibice oglądali w świetle chylącego się ku zachodowi słońca. Zdeterminowany Pereira pozostał niepokonany w ostatniej eliminacji sezonu - po starcie z pole position w ciągu 14 okrążeń odskoczył drugiemu kierowcy na ponad 6 sekund.

Niestety dla niego, drugi na mecie zameldował się Kruger. 22-latek jechał zachowawczo mając komfortową przewagę punktową w klasyfikacji generalnej, ale i tak nikt nie był w stanie go wyprzedzić. Zawodnik z Kapsztadu sięgnął po tytuł pokonując Pereirę o 26 oczek. Podium wyścigu uzupełnił Simo Muhonen. Fin dzięki temu niestety wygrał pojedynek o miano debiutanta roku z Piotrem Parysem, którego pogrążyła kolizja z najlepszym Polakiem - Michałem Gadomskim.

Gadomski przynajmniej pozostał czwarty w generalce. Oprócz Krugera i Pereiry, wyprzedził go jeszcze Marcus Fluch ze Szwecji. Parys zakończył sezon na 6. pozycji, 25 punktów za Muhonenem.
W klasyfikacji zawodów, za Muhonenem finiszowali walczący między sobą do końca Marcin Jaros i Andre Gies. Jaros dojeżdżając jako czwarty został sklasyfikowany najwyżej z Polaków.

Szósta lokata przypadła Fluchowi, na siódmej uplasowała się jedyna kobieta w stawce Gosia Rdest.Czołową dziesiątkę uzupełnili Sebastian Arriola, Adam Rzepecki oraz Bartosz Palusko.