Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WSMP: Startuje nowy sezon na Torze Poznań

WSMP: Startuje nowy sezon na Torze Poznań

2017-05-17 - G. Filiks     Tagi: WSMP, Tor Poznań, Wyścigi samochodowe
W tym roku przyszło nam długo czekać na rozpoczęcie sezonu wyścigów samochodowych w Polsce. Wreszcie doczekamy się w najbliższy weekend. W dniach 19-21 maja na Torze Poznań odbędą się zawody Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski Pucharu 318 Is Cup PL oraz Mistrzostw Polski Hour Race.

Zanim rozpocznie się tegoroczna rywalizacja, warto przypomnieć triumfatorów ubiegłorocznej. W 2016 roku mistrzami Polski zostali: Artur Obuchowski (klasa D4 3500), Radosław Kordecki (klasa D4 +3500), Bartosz Kubicki (klasa DN-1N), Wojciech Klimecki (klasa DN-2), Damian Litwinowicz (klasa DN-2 Picanto), Karol Jodko-Kamiński (klasa DN-3), Konrad Tadla (klasa DN-5 Cup PL), Dawid Abramczyk (klasa DN-6), Piotr Fira (klasa DN-7), Michał Ghany (klasa DN-8.1), Bartosz Idźkowski (klasa DN-8.2), Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta (zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Hour Race), Piotr Parys (Porsche Platinum GT3 Cup CCE), Karol Urbaniak (Kia Lotos Race), Wojciech Smorawiński (Puchar Polski (Motocity Is Cup).

W tym sezonie kierowcy będą ścigać się w dwóch nowych klasach. To Puchar 318 Is Cup PL, w którym zobaczymy auta BMW, a take klasa DN-9, w której wystartują auta historyczne o pojemności do 1300 ccm.

Do poznańskich zawodów zgłosiło się już ponad stu kierowców. Wśród nich są prawie wszyscy najlepsi z poprzedniego sezonu. Kilku nazwisk jednak brakuje. Zobaczymy też wiele nowych twarzy. które będą chciały zastąpić dotychczasowych mistrzów.
W piątek (19 maja) odbędą się trzy sesje treningowe. W sobotę (20 maja) najpierw kwalifikacje od godz. 8.00, a od godz. 11.30 wyścigi, które zaplanowano do godz. 17.00. W niedzielę (21 maja) od godz. 9.00 kwalifikacje, natomiast od godz. 12.00 wyścigi, które potrwają do godz. 16.30. W sobotę (godz. 15.15) oraz w niedzielę (11.15) odbędą się również wyścigi pokazowe formuły historycznej, które z pewnością zainteresują prawdziwych pasjonatów.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: informacja prasowa/aw.poznan.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WSMP: Startuje nowy sezon na Torze Poznań

Newsletter
Galerie zdjęć