Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Wnuk Fittipaldiego nowym juniorem Ferrari
Wnuk Fittipaldiego nowym juniorem Ferrari

2016-12-24 - G. Filiks     Tagi: Fittipaldi, Armstrong, Ferrari
Enzo Fittipaldi - wnuk mającego polskie korzenie dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 z lat 70. Emersona Fittipaldiego - został przyjęty do Akademii Kierowców Ferrari.

15-letni Brazylijczyk w tym roku rozpoczął starty w wyścigach samochodowych i zajął 18. miejsce w brytyjskich mistrzostwach Ginetta Junior - po opuszczeniu trzech ostatnich rund sezonu. Jego najlepszym wynikiem w pojedynczych zawodach była 8. pozycja. Poza tym wystąpił w eliminacji Formuły 4 NACAM na torze Autodromo Hermanos Rodriguez w Meksyku i wywalczył 6. lokatę w jej drugim wyścigu.

Grono juniorów Ferrari zasilił jeszcze Marcus Armstrong. 16-letni Nowozelandczyk niedawno został uznany za trzeciego najbardziej obiecującego kartingowca na świecie przez portal Motorsport.com. Pod koniec tego sezonu dodatkowo zaliczył po jednym weekendzie wyścigowym w Formule Renault 2.0 Eurocup, Formule Renault 2.0 NEC i Brytyjskim Pucharze Jesiennym Formuły 3. W Eurocupie zajął 9. i 10. miejsce, w NEC był 4. i 15., zaś w Formule 3 sklasyfikowano go na 4. lokacie i dwukrotnie na 7.

Fittipaldi oraz Armstrong wcześniej odbyli testy u Ferrari, obok trzech innych zawodników.

Na razie nie wiadomo, gdzie będą się ścigać w 2017 roku.
Młodzikami Ferrari jednocześnie nadal będą Charles Leclerc, Antonio Fuoco, Giuliano Alesi i Guan Yu Zhou.