Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WEC: Wnuk Fittipaldiego poprowadzi prototyp LMP1 w dwóch wyścigach
WEC: Wnuk Fittipaldiego poprowadzi prototyp LMP1 w dwóch wyścigach

WEC: Wnuk Fittipaldiego poprowadzi prototyp LMP1 w dwóch wyścigach

Pietro Fittipaldi po zdobyciu zeszłego roku mistrzostwa w Formule V8 3.5 wypływa na szerokie wody. Wnuk dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 z lat 70. Emersona Fittipaldiego zapewnił sobie starty już w drugiej serii wyścigowej należącej do pierwszoplanowych na globie.

Niespełna miesiąc temu okazało się, że Brazylijczyk w 2018 roku weźmie udział w siedmiu zawodach amerykańskiego IndyCar, włączając w to legendarny wyścig Indianapolis 500. Teraz 21-latek zapewnił sobie również dwa występy w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC). Będzie startował jednym z nowych prototypów LMP1 - pojazdem BR Engineering BR1 wystawionym przez zespół DragonSpeed. Zobaczymy go w akcji podczas majowej inauguracji sezonu 2018/2019 na torze Spa-Francorchamps i październikowych zawodów na Fuji. Fittipaldi stworzy załogę z Benem Hanleyem oraz Henrikiem Hedmanem w zastępstwie za Rengera van der Zande, który ominie dwa wspomniane wyścigi, ponieważ będzie w tym czasie startował w amerykańskim cyklu IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Przypomnijmy, że Pietro uczestniczył w ubiegłym roku w posezonowych testach WEC dla debiutantów, prowadząc Porsche LMP1.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line w oficjalnych ujęciach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WEC: Wnuk Fittipaldiego poprowadzi prototyp LMP1 w dwóch wyścigach