Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Piotr Pawlicki najlepszy w 2. rundzie IM¦J. Patryk Dudek pozostał liderem cyklu

2013-08-11 - G. Filiks     Tagi: Żużel, Wyniki, Dudek, IM¦J, Pawlicki
Wczoraj głównym wydarzeniem dla kibiców żużla był turniej z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy, ale tego samego wieczoru rozegrano inne bardzo ciekawe zawody - drug± tegoroczn± eliminację Indywidualnych Mistrzostw ¦wiata Juniorów. Zmagania w angielskim Berwick przebiegały pod dyktando Polaków. Zwyciężył Piotr Pawlicki, gromadz±c 12 punktów. Junior Fogo Unii Leszno wygrał cztery z pięciu swoich biegów. Podium uzupełnili Kacper Gomólski i Vaclav Milik z Czech. Zdobyli po 11 oczek, dlatego potrzebna była dogrywka. Dodatkowy wy¶cig wygrał nasz rodak.

Polacy zdominowali rywalizację. Z sze¶ciu Biało-Czerwonych, aż pięciu znalazło się w pierwszej ósemce. Obok Pawlickiego i Gomólskiego, sztuka ta udała się jeszcze Patrykowi Dudkowi (4. miejsce), Bartoszowi Zmarzlikowi (6. miejsce) oraz Arturowi Czaji (8. miejsce). Najsłabszego Adama Strzelca sklasyfikowano na 13. pozycji. Tabeli ł±cznej IM¦J przewodzi Dudek, który zwyciężył pierwszy turniej sezonu 2013, zorganizowany 29 czerwca w Pile. Drug± lokatę zajmuje Gomólski, trzeci± Pawlicki. Do rozegrania pozostały jeszcze tylko jedne zawody - 14 wrze¶nia we włoskim Terenzano.
Żużel - IM¦J - 2. runda sezonu 2013 (Berwick)