Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Polacy zdominowali III finał SEC w Gorican. Triumf dla Kasprzaka
Żużel: Polacy zdominowali III finał SEC w Gorican. Triumf dla Kasprzaka

2013-09-14 - G. Filiks     Tagi: Żużel, Wyniki, Kasprzak, Mistrzostwa Europy, Chorwacja, SEC, Gorican
Pod dyktando polskich zawodników przebiegał w chorwackim Gorican trzeci turniej nowych, indywidualnych mistrzostw Europy w jeździe na żużlu. Aż trzech naszych reprezentantów osiągnęło finał, a górą ostatecznie był Krzysztof Kasprzak.

Popularny "Kasper" po długiej gonitwie pokonał Sebastiana Ułamka. Trzeci finiszował Martin Vaculik ze Słowacji. Mety nie zobaczył Tomasz Gollob, który dostał się do finału poprzez bieg ostatniej szansy, eliminując w nim znakomitych Taia Woffindena i Nickiego Pedersena. Na niezłym 7. miejscu zawody zakończył Maciej Janowski. "Magicowi" zabrakło zaledwie jednego punktu, aby wystąpić w barażu.

Pozostałych żużlowców z naszego kraju sklasyfikowano na dalszych pozycjach.

W Gorican zabrakło kontuzjowanego Emila Sajfutdinowa, który wygrał dwa pierwsze turnieje SEC. Rosjanin spadł tym samym z fotela lidera klasyfikacji generalnej aż na piąte miejsce. Tabeli przewodzi teraz Pedersen. Gollob mimo nieudanego występu w finale, awansował na 3. lokatę i ma tylko 2 punkty straty do Duńczyka. Dzisiejszy zwycięzca Kasprzak jest 12.

Za dwa tygodnie ostatni turniej Indywidualnych Mistrzostw Europy. Żużlowego czempiona Starego Kontynentu poznamy na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.