Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Trzech Polaków w Mistrzostwach Europy

Żużel: Trzech Polaków w Mistrzostwach Europy

2016-05-26 - G. Filiks     Tagi: Żużel, Mistrzostwa Europy, SEC, Kasprzak, Kołodziej, Pawlicki
Trzech polskich zawodników weźmie udział w tegorocznej edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy w jeździe na żużlu.

Do Janusza Kołodzieja, który już miał zapewniony start z racji uplasowania się w czołowej piątce klasyfikacji generalnej sezonu 2015, dołączyli właśnie Krzysztof Kasprzak i Przemysław Pawlicki.

Kasprzak wygrał dzisiejszy turniej kwalifikacyjny SEC Challenge w niemieckim Olching, a Pawlicki zajął w nim 4. miejsce. Do finałów ME awansowała czołowa siódemka.

Indywidualne Mistrzostwa Europy zostaną rozstrzygnięte w czterech zawodach. Pierwsze odbędą się 16 lipca w niemieckim Gustrow, drugie 6 sierpnia w łotewskim Daugavpils, trzecie 20 sierpnia we włoskim Togliatti, a czwarte 17 września w Rybniku.

Znane są już nazwiska 12 uczestników cyklu. Dodatkowo organizatorzy przyznają stałe "dzikie karty" trzem żużlowcom. Tytułu drugi raz z rzędu broni Emil Sajfutdinow z Rosji.