Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Zupełna dominacja Sajfutdinowa w 3. rundzie ME, Polacy słabo

Żużel: Zupełna dominacja Sajfutdinowa w 3. rundzie ME, Polacy słabo

2015-08-15 - .      Tagi: Żużel, Sajfutdinow, Wyniki, Mistrzostwa Europy, Szwecja, SEC
Emil Sajfutdinow zrobił milowy krok ku obronie indywidualnego mistrzostwa Europy w jeździe na żużlu, miażdżąc rywali podczas przedostatniej rundy sezonu 2015 rozegranej w szwedzkiej Kumli.

Rosjanin nieoczekiwanie, a jednocześnie pewnie zwyciężył wszystkie swoje biegi i wywalczył komplet 18 punktów.

Drugie miejsce zajął jego rodak Grigorij Łaguta. Podium uzupełnił główny rywal Sajfutdinowa do tytułu Nicki Pedersen. Duńczyk w finale jechał ostatni, ale skorzystał na błędzie Antonio Lindbaecka, który walcząc z Łagutą na ostatnim zakręcie opuścił tor oboma kołami i został wykluczony.

Pedersen jednak wciąż nie ma się za bardzo z czego cieszyć. Zdobył aż 8 oczek mniej od Sajtudinowa, a przed dzisiejszymi zawodami miał tylko 2-punktową stratę do lidera klasyfikacji generalnej.

Były trzykrotny mistrz świata awansował do finału poprzez baraż, razem z Łagutą. Wyeliminowali w nim Martina Smolinskiego oraz Fredrika Lindgrena, który został wykluczony za spowodowanie wypadku Łaguty.
Spośród Polaków niestety żaden nie odegrał ważnej roli w Szwecji. Najlepsi Janusz Kołodziej i Tomasz Jędrzejak uplasowali się na końcu pierwszej dziesiątki.

Tymczasem Tomasza Golloba powstrzymała stara kontuzja. Nie wystąpił w ani jednym wyścigu, przez co spadł w generalce z czwartego na ósme miejsce. Natomiast Piotr Protasiewicz w ogóle nie przyjechał na turniej.