Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Rosja ostatnim finalistą Drużynowego Pucharu Świata

Żużel: Rosja ostatnim finalistą Drużynowego Pucharu Świata

2017-07-07 - G. Filiks     Tagi: Żużel, DPŚ, Drużynowy Puchar Świata, Rosja
Rosja jako ostatnia zdobyła awans do finału tegorocznej edycji Drużynowego Pucharu Świata w jeździe na żużlu, sensacyjnie wygrywając baraż w Lesznie.

Naszemu wschodniemu sąsiadowi udało się pokonać faworyzowanych Australijczyków i to bez Grigorija Łaguty, który został zawieszony za stosowanie dopingu - konkretnie meldonium.

Zamiast "Griszy" pojechał niespełna 18-letni Gleb Czugunów i spisał się rewelacyjnie. Zdobył 11 punktów.

Drugą gwiazdą Rosjan był Emil Sajfutdinow. Zwyciężył wszystkie swoje biegi.

Rosja zgromadziła łącznie 46 oczek, aż 13 więcej niż Australia. Losy zawodów rozstrzygnęły się już trzy wyścigi przed ich zakończeniem.

Trzecie miejsce zajęła Łotwa, która była tylko o 3 punkty gorsza od Australii. Większość punktów tej drużyny wywalczył oczywiście Andrzej Lebiediew. Zdobył ich 18, więcej niż ktokolwiek inny ze wszystkich reprezentacji.

Ostatnia pozycja przypadła Amerykanom, występującym bez aktualnego indywidualnego mistrza świata Grega Hancocka.