Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Polska po raz ósmy zdobywa Drużynowy Puchar Świata

Żużel: Polska po raz ósmy zdobywa Drużynowy Puchar Świata

2017-07-08 - G. Filiks     Tagi: Pawlicki, Zmarzlik, Janowski, Dudek, Polska, DPŚ, Drużynowy Puchar Świata, Żużel
Żużlowa reprezentacja Polski po raz ósmy wywalczyła Drużynowy Puchar Świata.

Nasza czwórka z cyklu Grand Prix - Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek - wygrała finał tegorocznej edycji turnieju na torze w Lesznie gromadząc łącznie 50 punktów, o 8 więcej niż najbliższy rywal. Była nim Szwecja.

Biało-Czerwoni zwyciężyli większość biegów i tylko w jednym zdarzyło się, że nasz reprezentant nie dojechał pierwszy albo drugi.

Jednak Szwedzi deptali nam po piętach.

Losy zawodów rozstrzygnęły się dwa wyścigi przed ich zakończeniem, gdy to kolejny bieg padł łupem Janowskiego.

"Magic" był najskuteczniejszym żużlowcem naszej drużyny. Zdobył 14 oczek.

Z zawodników wszystkich reprezentacji najwięcej punktów zebrał Antonio Lindbaeck - aż 20. Głównie to dzięki niemu Szwecja podjęła rywalizację z Polską.

Niespodziewane odpadnięcia we wcześniejszej fazie Danii i Australii sprawiły, że Szwedzi byli dzisiaj jedynymi godnymi konkurentami Polaków.
Brązowy medal trafił w ręce Rosjan, choć zdobyli tylko 18 punktów.

Ostatnie miejsce zajęli Brytyjczycy, którzy nie mając Taia Woffindena wywalczyli jeszcze 3 oczka mniej. Wyspiarze nie wygrali żadnego biegu.