Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Szwecja wygrała drugi półfinał Drużynowego Pucharu Świata

Żużel: Szwecja wygrała drugi półfinał Drużynowego Pucharu Świata

2016-07-26 - G. Filiks     Tagi: DPŚ, Szwecja, Drużynowy Puchar Świata, Żużel
Szwecja zwyciężyła dziś u siebie drugi półfinał Drużynowego Pucharu Świata w jeździe na żużlu i została trzecim finalistą turnieju.

Na torze w Vastervik obrońcy trofeum pokonali w walce o pierwsze miejsce Australię, choć po pierwszej serii startów ustępowali zawodnikom z Antypodów trzema punktami.

Ostatecznie Szwecja wygrała o 11 oczek, gromadząc ich łącznie 48. Drużyna Trzech Koron złożona z Antonio Lindbaecka, Fredrika Lindgrena, Andreasa Jonssona i Petera Ljunga nie miała słabego ogniwa. Każdy zdobył ponad 10 punktów. To był klucz do sukcesu.

Australia przeszła do piątkowego barażu razem ze Stanami Zjednoczonymi, które pokonały w pojedynku o trzecią pozycję Niemcy. Niemal wyłącznie dzięki Gregowi Hancockowi - lider cyklu Grand Prix wywalczył 17 z 22 punktów zebranych przez swój zespół.

Niemieccy żużlowcy razem zdobyli tylko 2 oczka więcej od Hancocka. Większość zapewnił im Martin Smolinski. Zawiódł niedawny zdobywca podium w mistrzostwach Europy - Kai Huckenbeck, zgarniając zaledwie 1 punkt.

W sobotnim finale obok Szwecji jest już Polska, który wygrała pierwszy półfinał, a także Wielka Brytania, który będzie gospodarzem zawodów. Na ich lokalizację wybrano Manchester.
W bitwie o ostatnie wolne miejsce z Australijczykami i Amerykanami zmierzą się Duńczycy oraz Rosjanie.