Motorsport  »  Sporty motocyklowe  »  Żużel: Wygrana Szwecji w drugim półfinale DP¦, blamaż Danii

Żużel: Wygrana Szwecji w drugim półfinale DP¦, blamaż Danii

2017-07-04 - G. Filiks     Tagi: Dania, Szwecja, DP¦, Drużynowy Puchar ¦wiata, Żużel
Reprezentacja Szwecji zwyciężyła u siebie drugi półfinał Drużynowego Pucharu ¦wiata w jeĽdzie na żużlu. Zawody w Vastervik były zarazem kompromitacj± Danii.

Duńczycy mieli walczyć z rywalem ze Skandynawii o pierwsze miejsce, jednak zamiast tego zajęli ostatnie, sensacyjnie ulegaj±c także nie tylko Rosjanom, ale nawet Łotyszom.

Szwedzi w składzie Antonio Lindbaeck, Fredrik Lindgren, Andreas Jonsson, Linus Sundstrom zdobyli 37 punktów, o 7 więcej niż Rosjanie, którzy może napsuliby im krwi, gdyby nie fatalna postawa Andrieja Kudriaszowa. W trzech występach zawodnik Polonii Bydgoszcz nie wywalczył ani jednego oczka.

Dania nawet nie dostała się do barażu przegrywaj±c z Łotw± po dogrywce. Michael Jepsen Jensen okazał się w niej gorszy od Jewgienija Kostygowa.

Wcze¶niej Kenneth Bjerre startuj±c jako Joker ukończył wy¶cig na ostatnim miejscu.

Obok Kostygowa bohaterem Łotyszów był Andrzej Lebiediew, który zgromadził więcej punktów niż jakikolwiek inny zawodnik z wszystkich zespołów.
WYNIKI:

1. Szwecja - 37 punktów (awans do finału)